şükela:  tümü | bugün
65 entry daha
 • şirket politikaları sebebiyle tekel hale gelmek adına;
  lucasarts, saban entertaintment, fox kids ve marvel gibi nice değerli markanın köküne kibrit suyu dökmüştür.
  bu sayede beyin yıkayan, nwo saçmalıkları ile bezeli absürt çizimlere sahip çizgi filmlerini tekelci bir anlayışla dünyaya satabilmekte ve satın aldığı markaların portfoyündeki eserlerin geçmişine ve kurum kültürüne gram saygısı olmadan gözünü para hırsı bürümüşçesine adeta bir kanser hücresi gibi dünya tv pazarına yayılmaktadır.

  fox kids çizgi filmlerini neden ulaşılmaz kıldıklarını dvd yada benzeri şekilde sunmadıklarını anlamak zor değil. muhtemelen fox kids'den devralınan arşivin kendi kurum ve şirket değerlerini yansıtmadığını düşünüyorlardır. fakat esas sebep gayet açık; bu çizgi filmlerin tek bir bölümü bile kendi sahip oldukları 100'lerce bölümlük saçmalıklardan kaliteli. bunu kendileri de biliyor. çocukların, gençlerin veya yetişkinlerin daha ufuk açıcı, daha heyecan verici ve tabii daha kaliteli şeylere ulaşmasını istemiyorlar.

  tamam fox yada cartoon network'te sütten çıkmış ak kaşık değil kendi içinde verdiği bir yığın subliminal var ama bu markalar yada kurumlar mkultra projesine bu kadar hizmet edercesine ve disney kadar yoğun bir beyin yıkama amacıyla hareket etmedi hiçbir zaman yada sahip oldukları firmaların kurum kültürüne ve geçmişine saygısızca davranıp her şeyi kendi politikalarına uygun hale getirmeye çalışıp var olan marka değerlerini de hiç etmedi.

  kendisinin laciverdi için;
  (bkz: viacom)
  (bkz: mtv)
  (bkz: nickelodeon)
15 entry daha