şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • öncelikle kötü tarafından başlayayım; sikindirik bi grafiği kaynak göstererek: "bundan 2 tane alırsınız, sli yaparsınız, daha düşük fiyata gtx 1080'i geçersiniz, süper olay!" iddiası ile ancak çoluk-çocuğu kandırırlar. amd sanki bugüne kadar tek kart için yeterli ve optimize driver'ları çıkarabildi, kartlarını tam kapasite kullanabildi de, crossfire'ı eksik kaldı. onun için o iş yalan-dolan.

    o yüzden bu kartın sunumunda 1080'in, hatta 1070'in adı bile geçmemeliydi. zira bu kart onların segmentinde değil. bu kartın muhatabı 980, 970 ve çıkınca 1060 olacaktır. ayrıca asıl nokta, bu kartlarla mücadele edecek, hatta piyasadaki kartları geçebilecek bu kartın 200 usd fiyat etiketli olmasıdır.

    amd'den gelen haber doğrultusunda nvidia'nın 1060 çalışmalarını hızlandırdığını ve fiyatını da mümkün olduğunca aşağı çekeceğini tahmin etmek zor değil. ayrıca bu kart 1070 almayı düşünen adamı da uygun fiyatıyla pekala ayartabilir. velhasıl amd bir şekilde yine nvidia'nın başına bela olmayı başardı ve "ben daha ölmedim" diyerek piyasada rekabetin her zaman var olması gerektiğinin önemini bizlere hatırlattı.

    evet bu kart asla zirveye oynamaz ama piyasada çok ses getirecek, bütün kartların fiyatlarına etki edecek ve tercih edilecek bir ürün olacağı kesin gibi... dolayısıyla başarılı bir ürün olmuş, amd'yi tebrik ediyoruz, devamını heyecanla bekliyoruz.
61 entry daha