şükela:  tümü | bugün
5 entry daha
  • virtual reality capability tresholdunu orta fiyat seviyesine çekmesiyle güzel bir iş yapan fakat performans yönünden nvidia'nın güncel serisinin henüz en kötü kartı 1070 olduğu için 1070 ile kıyaslanan kart. zira rx'in x'i performans değil, r10 ifadesinden geliyor (biliyorum r10>r9>r7>r5) ve bunu 1070'in yanına koyarsak rx 480x'i rx 490'ı ve rx 490x'i nereye koyacağız?

    önce çoğunuzu ilgilendiren noktada bir dipnot düşeyim; pek çok oyun sli ve crossfire'da iki kat performans sunmuyor. ayrıca sli ve crossfire konfigürasyonlarında 40 pci-express lane sahibi bir işlemciye ihtiyacınız olacak (kartlardan biri 16 pci-e yer kaplarken 28 pci-e iki kartı tam kapasitede çalıştırmaya yetmez). haliyle de 200 dolar daha ucuz derken intel'in 40 pci-e'lık işlemcileri ile 28'likleri arasındaki fiyat farkını da düşünmeniz lazım.

    öte yandan gerek matlab'ın amd'yi gpu computing işlemlerinde tanımaması gerekse de .net ile kendiniz kod yazıyorsanız cuda'nın aksine bir opencl wrapper kütüphanesinin olmaması benim gözümde amd kartlarını çöp yapıyor.

    böylece ilk çıktığında aldığım r9 280x kartından pişman olmuş biri olarak "uyarmadım" dememiş oldum.
59 entry daha