şükela:  tümü | bugün
19 entry daha
  • damar yapısına kazandırdığı elastikiyet ve kan basıncı artımı ile kalp ve damar hastalıklarını büyük ölçüde önlediği gibi, bağışıklık sistemin güçlendirir, metabolizma hızına pozitif yönde etki eder. vücutta doku tamiri ve yenilenmesinde görev alır. sperm hareketliliğini-sayısını ve cinsel performansı artırır.

    doğal yollardan fındık tüketimini artırarak bu amino asit vücuda alınabileceği gibi, gıda takviyesi olarak çeşitli gıda takviyesi firmalarından toz yahut kapsül formu temin edilebilir.

    yan etkileri olarak; uzun süreli veya yüksek dozda alındığında şiddetli ishal, baş ağrısı, kalpte ritim düzensizliği yapabilir, dolayısıyla tansiyonu tetiklediği belirtilmiştir.

    vücut geliştirme sporu ile uğraşanlar için arginine; vücutta nitrik oksit oluşumunu artırarak damarların genişlemesinde, hacim alımında, kas dokularının tamirinde ve antrenman sonrası kas ağrılarını azaltmada önemli rol oynar.

    ayrıca, yapılan çalışmalar sonucu özellikle lysine ile birlikte alındığında büyüme hormonu salınımına etki ettiği kaydedilmiştir.
10 entry daha