şükela:  tümü | bugün
57 entry daha
  • takvim yaprakları 11 haziran 2000 pazar gününü gösteriyordu. euro 2000'deki ilk maçına çıkan millî takım, henüz ikinci yarının başında rakip italyan oyuncunun şaşırtıcı dömi röveşatasıyla yıkılmış, akabinde beraberliği yakalamasına rağmen hatalı bir penaltı kararıyla yenilgiden kurtulamamıştı. belki de bu gol, o dönem takımın başında olan mustafa denizli'nin uefa şampiyonu olmuş galatasaray'ın iskeletini kullanmak yerine, yedi fenerbahçeli oyuncuyla sahaya çıkma inadını kırmasına bir nebze vesile olmuştu. daha sonra ite kaka çeyrek finale kadar çıkmıştık.

    aradan tamı tamına 16 yıl geçmiş, italya millî futbol takımı belki de tarihinin en iddiasız kadrosuyla euro 2016'ya katılmıştı. oyuncularının hatırı sayılır bir kısmının maçtan sonra lyon sokaklarında tanınmadan, rahatça dolaşabileceği italya, son iki turnuvadır -her ne demekse- gizli favori olarak kabul edilen belçika'yı 2-0'lık skorla bozguna uğratmıştı. takının başında ise, 16 yıl önce bize o golü atan antonio conte vardı. belki de tek farkı, o dönem kelliğe doğru inceden yol almakta iken şu anda aslan yelesi saçlara sahip olmasıydı.

    şimdi düşünüyorum da, 12 haziran 2016 türkiye hırvatistan maçı'nda sağolsun luka modriç'ten jeneriklik bir gol yedik. fatih terim bu yıl ligde başarılı olmuş bjk iskeleti yerine başka oyuncuları tercih etmekle eleştiriliyor. her zamanki gibi turnuvaya yenilgiyle başladık. bakmayın siz öyle püskül göründüğüne, luka modriç'in saçlar da uzun vadede fazla kalıcı olmayacak gibi durduğuna göre, neden olmasın? türkiye çeyrek finali görür, hırvatistan şampiyonluğu son dakika golüyle kaybeder, modriç de bir 16 yıl sonra hırvatistan millî futbol takımı'nın başında başarılı işler çıkarır mı dersiniz? haydi antonio. belki de tarih tekerrürden ibarettir.

    (bkz: türkiye a milli futbol takımı/@in initum)
145 entry daha