şükela:  tümü | bugün
 • etsinler aga, madem vatanseverler, vatanları için top koşturuyorlar ne diye para aliyorlar, ustelik aldıkları paraların karşılığını da vermiyorlar.

  hani bir ürün alırsın, ürünü beğenmezsen iade hakkın olurya, tamam, oynadılar basarılı olamadılar, o halde versinler hepimizin vergilerinden elde edilen paraları, ondan sonra desteğe devam.

  edit: imla, bu kısım beni imla hatalarımdan dolayı hunharca eleştiren, asıl mevzudan sapan arkadaşlara:
  yahu bilmeden konuşmayın, benim annem türkçe öğretmeniydi, üstümde sigara söndürüyordu her imla hatası yaptığımda, de ve da ları ayrı yazdığımda, ıslak halatla dövüyordu, travma oldu bende, 20 yıldır azerice görüyorum rüyalarımı.
  imla hatası yapmadan duramıyorum anladınız mı? böhühöhoğü

  edit 2: biraz iyiyim şimdi, sağolsun arkadaşlar mesaj atmış, "yapma olum geçti o yıllar diye"...neyse mevzu şu: bazı arkadaşlar vergilerimizden çıkmıyor o paralar diye güzel bir noktaya değinmişler.

  cevabım: aga versinler yine de ya, yemesinler o para onlara kalmasın, azıcık vatanseverlerse, derneklere vakıflara her kuruşunu bağışlasınlar, la ilk halinde entarinin geri verin paramızı derken hepimizin hesabına pınçik pınçik yatırılsın demedik herhalde, devlet alsın o paraları onlardan, yönlendirsin bağış şeklinde ihtiyacı olan kişi (şehit ve gazi aileleri) ve kurumlara.

  edit 3: @zgrdnzbrt a7x adlı yazar arkadaş, #61241959 entrysinde bahsetmis, bir link vermiş, imza kampanyası başlatılmış meğer.

  linki buraya da kopyalıyorum. ahanda buraya

  edit 4: başlığı açarken şarjım bitmek üzereydi, gözümden kaçmış, bir yazar arkadaş benden önce açmış aynı mevzuda bir başlık, sağolsun kibarca mesaj attı belirtti, özürlerimi iletip, yetkili arkadaşlar taşıma konusunda yardımcı olabilirlerse sorun da çözülmüş olur.

  arkadaşın açtığı başlık ve entarisi:
  (bkz: #61224075)

  bu da arkaşın nicki: @siyahbeyazfotograf

  edit 5: bazılarımız işi sulandırmaya çok meraklı; mevzu nedir bunu sormalı kendisine: mevzu o paraların bizlerin vicdanına dokunduğu ve çok fazla olduğu, şehit ve gazi ailelerine yada benzer çevrelere bağışlanması gerektiği. milli dava ise milli davanın kralını mehmetçik yapıyor, madem milli takım da milli dava, bedavaya oynasınlar.
  bazı yazarlar ise zeka ve bilgisini göstermeye hevesli anlamsız durumlara sokuyorlar kendilerini, mevzudan uzaklaşıyorlar: yok efendim, futbol bu kaybetmek de var kazanmak da, yok efendim imla hatası yapmışsın, yok efendim vergilerimizden çıkmıyor o para, loto piyango vs den çıkıyor. ya koçum bak tamam sen zekisin, bilgilisin, ama salak durumuna düşüyorsun mevzuya odaklan. sen itiraz edince şunu demiş oluyorsun: futbolcular çatur çutur yesin o parayı, şehit ve gazi ailelerine vermeyelim.

  son olarak cumhurbaşkanımız, biz söylesek bizi dinlemezler, siz bir teklif etseniz milli takıma, sizi dinler verirler parayı, bakın zaten ihtiyaçları yok, ayrıca ekonomiden anlayan insansınız, principal agent problem var iktisatta, parayı en son başarı yani gerçek başarıya ne bileyim çeyrek finale kalmaya koşullu vermek lazım, uğraşsınlar diye.
102 entry daha