şükela:  tümü | bugün
28 entry daha
  • hakkında "1070'e rakip olacak, çok acayip oc olacak, 980'i gömüp 980ti'a kafa atacak" söylentilerinin alayını fos çıkaran ekran kartı.

    daha önce de yazmıştık gençler. öyle her lafa gaza gelirseniz, sonuç böyle olur. kartın konumu bile belli değil. sitelerin 1-2 kastırma sonucu olmasa kart 970'in bile çoğunlukla gerisinde kalıyor. en popüler oyunlarda 970'ten (o da referans model, öyle oclu falan değil) fark yiyen (evet gta5, bf4, tomb raider, doom vs oyunlarda ayar kısılmadan adam gibi test edildiğinde çok ciddi fark yiyor) ucube bir kart olmuş.

    zaten çok bir şey beklemiyordum ama dengesiz performansı, güç tüketimindeki garip durum, oc namına bir halt sunmaması, sıcak ve bazı incelemelere göre sesli çalışması, kartı beklentilerin baya altına düşürmüş.

    980'le yarışması hayal, onu geçelim 970'in herhangi bir oclu modeliyle yarışması da zor. en kötü 970'in bile 980 ayarına çıkıyor olması, genelinin daha da ileri gidecek şekilde oc oluyor olması bu kartı cidden önemsizleştiriyor.

    nvidia'dan 2 yıl sonra, 14nm finfet üretim tekniği ile teknik anlamda 970'ten geride bir kart yaptığı için amd'yi tebrik etmek gerek. lan oğlum madem kart 150 wattı aşacak, ne halt yemeye tek 6 pin güç girişi koyuyorsunuz. yok yani bunu yapan adamlar dünyanın sayılı mühendisleri. nasıl bir kafa yaşıyonuz oğlum siz!
39 entry daha