şükela:  tümü | bugün
18 entry daha
 • bir çok hastalığın kökenindeki gizli el olan bağırsaktaki zararlı mantar türü. bağışıklık sistemine ciddi zararlar verip, bir çok alerjinin, çeşitli mide-sindirim rahatsızlıkları ve immun hastalıkların, depresyonların önemli sebebi olduğu yönünde ciddi çalışmalar var. zamanla aşınan bağırsak duvarı yüzünden de bir çok hastalığa davetiye çıkarabiliyor. (bkz: bağırsak geçirgenliği/#70052058). başlıca gıdası şeker, çoğalma sebebi de antibiyotik ve çok şeker kullanımı olan bu mantarların çoğalmasını, probiyotikler, elma sirkesi, defne tohumu (her sabah aç karnına 2 adet çiğnenecek), kollajenden zengin kemik suyu veya takviyeleri, glutamin, propolis, hindistan cevizi yağı ve sarımsağın ciddi ölçüde engellediği ve azalttığı söyleniyor. bozulan bağırsak florasını düzeltmek için ise sanırım probiyotik tavkviyesi şart. bu doğal probiyotik olan kefir, yoğurt, turşu ile olabildiği gibi mukoza zamanında çok bozulmuşsa bunlar tedaviye yetmeyeceği için, kapsül veya şase halindeki zengin probiyotik ürünleri kullanmak gerekiyor. bu konuda probien, nbl gold, solgar gibi zengin bir çok marka ve ürün var. artı tabii ki omega 3 takviyesi. bir amino asit olan glutamin takviyesinin de bağırsak florasını düzeltmeye ve bağırsak geçirgenliğin azaltmaya çok yardımcı olduğu uzmanlarca söyleniyor. geçmeyen sinüzitim ve geniz akıntım için bu besinleri, takviyeleri ve diyetini uyguladım ve allah'ın izniyle ciddi faydasını gördüm.

  küresel kapitalist şirketlerinin pompaladığı şeker dolu endüstriyel ürünler, karbonhidrat ağırlıklı beslenme ve antibiyotikler yüzünden virüs gibi yayılan bağırsak mukozası bozulması, ikinci beyin denilen bağırsakları tahrif ediyor ve alerjiler, mide sindirim hastalıkları, bağışıklık sorunları resmen patlama yapmış durumda. detay için, (bkz: bağışıklık sistemini güçlendirmenin yolları/#67230833)

  alttaki açıklayıcı dört değerli makaleyi lütfen okuyunuz ve ulaştıklarınıza okutturunuz.

  candidayı nasıl yenebiliriz?

  sinsi salgın hastalık candida

  bu konulardaki araştırmalarda öncü olan isim rahmetli prof. dr. ahmet aydın'ın konuyla ilgili şu iki makalesi de gayet aydınlatıcı.

  alerjik hastalıklar, bağışıklık, bağırsak sağlığı ve beslenme

  bağırsak florası, sorunları ve çözümleri

  şu 2 çalışmayı da tavsiye ediyorum.

  sızıntılı bağırsak sendromu beslenmesi ve tedavi planı

  dr. jill carnahan anlatıyor: “geçirgen bağırsak” sendromu

  edit : gazi üniversitesi kimya bölümü öğretim üyesi prof. dr. ibrahim uslu'da sabah aç karnına çiğnenecek bir adet defne tohumunun da bağırsak florasını düzene koymada ve candida gibi zararlı bakterileri tedavi etmede oldukça etkili olduğunu söylüyor. candida mantar türlerine karşı etkili olan aktiviteler üzerine yapılan bir üniversite araştırmasında, defnenin bu türlere karşı daha yüksek bir anti-fungal etki gösterdiği belirtilmiş. kaynak , defne bağırsak mantarlarını yok ediyor sırf bu yüzden taze defne tohumlarını satmak için bir de site kurulmuş. https://www.fitoderman.com/ ibrahim hoca bir de az bir miktar hindistan cevizi yağı veya sızma zeytinyağını ile 10 dakika ağızda tutmak, dolandırmak sonra da tükürmenin ağız ve boğaz yollarında bulunan zararlı candida mantarlarını yok ettiğini belirtiyor. candida albicans mantarı için doğal çözüm tedavi, (bkz: defne tohumu/#95745895)

  edit 2: bağırsak duvarını örmede etkili olduğu söylenen kolajjen konusuyla ilgili yazdıkları ve önerileri ile ilgili suser ultracool a da ayrıca teşekkürler. kemik suyu içemeyen veya bulamayanlar için doğala en uygun takviyeleri yazmış ve önermiş (bkz: #87018767) uygun bir tanesini de aldık ve glutamin ile deniyoruz. sonucu editlerim.
25 entry daha