şükela:  tümü | bugün
69 entry daha
 • bayağı detaylı araştırdım; bir sürü yazı okudum, bir sürü doktor ile telefonda görüştüm (bkz: #55221652) ondan daha fazlasıyla da yüz yüze konuştum ve sonunda ben de bu uygulamayı denedim. birkaç ay önceki emredersiniz59'un öğrenmek istediklerine göre yazacağım, umarım size de faydası olur.

  şimdi beyazlatmadan önce tam olarak ne kadarlık bir beyazlatma istediğinizden emin olmalısınız ve o beyazlığın kalıcı olmayabileceğini de bilmelisiniz. bu hususta iyi bir hekimin danışmanlığı ile planlamanızı düzgün yapmalısınız.her diş hekimi kendi ürününü met edecektir. bu yüzden önce devlet hastanesine gidip ücretsiz temizleme yaptırabilir ve hangi yöntemin size uygun olduğunu, hatta bu uygulamayı yaptırıp yaptırmamanız konusunda tavsiyesini alabilirsiniz. maalesef parlatma işlemi devlet hastanelerinde yapılırken ağartma keyfi ihtiyaç olduğundan orada yapılamıyor.

  diş beyazlatma denilince en bilindik olanları ev tipi ve ofis tipi denilen iki yöntemdir.

  onların dışında diş yüzeyine hafif törpüleme yapıp tırnağa benzer kaplama yapılan yöntem var. bir de dişin yüzeyine badana yapar gibi özel bir boya ile beyaz boyama yapılan yöntemler de mevcut.

  ofis tipi beyazlatmada hekim ağza ve dişlere koruyucular ve ağartıcı jel sürer. ışın tutarak diş minesinin beyazını açığa çıkarır. pek çok hekim bunu tek seans yapar, ihtiyaç duyulursa ürünün özelliklerine göre aynı gün veya farklı günlerde tekrar yapılır.

  ben ev tipi beyazlatma yaptırdığım için bu yöntemi kendi sürecim üzerinden daha detaylı anlatacağım.
  ben her 6 ayda bir devlet hastanesine rutin diş kontrolüne giderim. zaten istersem dişlerimin daha beyaz olabileceğini hekimim tavsiye etti. uykumda dişlerimi sıktığım için bir dişimde ufak çatlak oluşmuş, ayrıca hassas diş yapısına da sahibim. bu yüzden ev tipini tercih ettik. bana kalsa ofis tipi isterdim çünkü kısa sürüyor ve daha etkili sonuç veriyor.
  iyi doktor ve kaliteli ürün diş beyazlatmanın temelleridir. böylesine önlemli bir konuda herhangi birini şansa bırakamazsınız.
  alt ve üst dişlerimin kalıbını alıp diş plaklarını sipariş ettik. ev tipinde hidrojen peroksit bazlı bir jel kullanılır markasına göre de içindeki oran farklılık gösterir, aynı şekilde uygulama yapacağınız süre de değişir (15dk-8saat/gün).
  benim satın aldığım ürün rev markaydı; 3 cc'lik iki şırınga, rev gargara, arm & hammer advance white diş macunu ve oral b yumuşak diş fırçası verildi. fırça ve macun doktor tarafından da verilmiş olabilir.
  ilk uygulamayı doktor ile beraber yaptık...
  önce diş fırçalanır, plaklara jel sürülüp ağızda 15 dk. beklenir, son olarak da garagara yapılır. durulanmaz. ben üç hafta kadar kullanıp hemen hemen tüm jeli bitirdim.
  bu süreçte boyar maddeli ürünler tüketmemeniz faydanızadır. en iyisi diş diyeti uygulamaktır. salçalı, gıda boyalı yemekler tüketmeyin, kırmızı şarap yerine beyaz şarap, yoğun kahve yerine cappuccino, demli çay yerine açık çay tüketin.

  gözle görülür en büyük fark çay, kahve, sigara kullanımı gibi sebeplerle dişleri sararmış olan kişilerde olur. benim gibi zaten kullanmıyorsanız ve bakımına hali hazırda dikkat etmişseniz alacağınız sonuç beklentinin altında kalabilir*.

  işlemin sonuna geldiğinizde farkı siz hissedeceksiniz ama çevreniz daha çok fark edecek. son muayeneye gittiğimde doktorum "skaladan bakmak yerine gözün beyaz kısmıyla da karşılaştırsak olur" demişti. yardımcısı da nedense diş etlerimi daha çok sevdi.

  son olarak hollywood tarzı dişlere pek özenmemenizi tavsiye ederim; çünkü onlar gerçek değiller. büyük uğraş ve para gerektiriyor. ayrıca onların bulundukları her ortam kameralar olsun, ışıklar olsun onları daha güzel göstermek üzere hazırlanmıştır.

  herhangi bir sorunuz olursa mesaj kutumu yeşillendirebilirsiniz. hekime danışmanız daha iyi olur tabii.

  mutlu gülüşler...*

  edit: istanbul'da yaptırmadım.
105 entry daha
hesabın var mı? giriş yap