3 entry daha
  • kampı hobi haline getirmek istiyorsanız, her insanın kolaylıkla ulaşacağı bölgelerden uzaklaşın, bu tip yerler genelde çadır-alkol-sevişme üçlüsüyle tercih edilir. hem biraz maceracı hemde güvenli. bu üçlü dışında;

    kamp alanınız, doğada ve yabani hayvanların olduğu bir bölgeyse, yabani hayvanların güzergahı olmamalı. sözüm ona bana göre bir şey yapmaz ama siz yinede tedbiri elden bırakmayın. ateş emniyetini aldıktan sonra sert rüzgarda yoksa o ateş sabaha kadar yanmalı bu hem hayvanları uzak tutacaktır hemde ateşin verdiği ışığın rengi sizi gecenin karanlığında motive edecektir. sizin doğaya saygınız varsa en yırtıcısı bile, onların geçiş güzergahında değilseniz, size kolay kolay yaklaşmayacaktır.

    vakti zamanında kamp alanımda beslenme saatinin dışında bir anne ayı ve üç yavrusuyla tahmin ediyorum gezintiye çıkmışlar (yada çok açlardı) geçiş güzergahlarında biz ve çadırımızın olmasına rağmen, bize yaklaşıp (tahminen 30m. ye kadar yaklaştı) ormanın içinden, arkamızdan dolaşıp çadırımızın (tahminen 30m. daha) arkasından çıkıp yollarına devam ettiler. şimdi bu mu hayvan? yoksa yiyeceklerini taşırken ağır gelmeyen, yedikten sonra çöpü ağırlık yapıp doğaya doğaya atanlar mı? bak konu nereye gitti takip edebildin mi?
335 entry daha
hesabın var mı? giriş yap