şükela:  tümü | bugün
960 entry daha
  • olan şey: bir takım dinciler laik demokratik hukuk devletini ele geçirip dinci/islamcı bir idare tesis etmeye çalıştılar.

    n.ş.a verilmesi gereken tepki: bu olaydan ibret alıp bütün potansiyel dinci/islamcı örgütlerle etkin mücadele siyaseti izlemek. bu yolda hedefler belirlemek, masterplanlar çıkarmak, istihbarat birimlerini aynı fetocular gibi devlete sızmaya çalışması muhtemel diğer bütün tarikat ve cemaatlerin peşine takmak.

    verilen tepki: fetocular hariç diğer bütün cemaat ve tarikatları bir araya getirip miting düzenleyerek dinci/islamcı konuşmalar yapmak, kuran okutup dualar etmek. karşı taraftan daha fazla islamcılık yaparak gerçek islamın "onlar" değil "bunlar" olduğunu göstermeye çabalamak.

    " eğer aynı kaynaklardan beslenen, aynı ülküyü paylaşan, aynı cihat anlayışına sahip a cemaati devleti ele geçirmeye çalışmışsa herhangi bir b cemaati de devleti ele geçirmeye çalışabilir" gibi en temel mantıksal argümanı dahi anlayamayanların katıldığı benim gibi kafirlerin tasvip etmediği bir mitingidir. eğer makul bir devletin yapması gerektiği gibi "afyonlanma, dini kelamlarla beyin yıkama, haşhaşileşme ve sonunda devleti ele geçirmeye çalışma" örgütleri ile etkin mücadele adına bir miting düzenlenseydi vatan ve millet aşkı ile gitmek boynumun borcu olurdu.
64 entry daha