şükela:  tümü | bugün
14 entry daha
 • kapitalizm ile tanışmam çok uzun zaman önce oldu.

  ortaokul 2. sınıftayım. 7/g sınıfındayım o zamanlar. sıra arkadaşım volkan, çok şık giyinen bi tip. converse ayakkabılar da çok moda. ayrıca bu volkanın bi de sevgilisi var o zamanlar. sevgililik falan çok enteresan şeyler gibi geliyor kulağa. "ne yapıyorsunuz mesela sevgili olunca" diye sormuşluğum vardır. ama okul bahçesinde ampır ampır dolaşıyorlardı sadece. aynı servisle evlere gidiyorlardı falan.

  neyse. çocuğu gözümde nasıl büyüttüysem o ayakkabıdan benim de almam lazım, belki benim de sevgilim olur o vakit diyerek o minik heyecanımla lc waikikiye gittim. ayakkabı reyonuna girdim. baktım converse ayakkabı. aha dedim ne kadarmış? 20 lira fiyatı vardı o dönem. eve gittim, ayakkabı alacağım 20 lira verir misin anne dedim. sağolsun çıkarttı verdi. gittim lc waikikiden converse ayakkabı aldım.

  ertesi gün nasıl mutlu nasıl huzurlu girdim okula. yine ders başladı falan, aramızda sohbet ediyoruz. volkan'ı dürttüm ve ayakkabılarımı göstererek "nasıl bak, converse aldım ben de" dedim.
  "haha oğlum gerçek converse değil ki bu" dedi.
  "nasıl gerçek converse değil lan, bas baya converse işte, seninkiyle aynı" dedim
  ayakkabının arkasındaki o all star yazısını gösterdi "bak bu yazı yok seninkinde, sahte seninkisi" dedi

  "sahte seninkisi"
  "sahte seninkisi"
  "sahte seninkisi"

  ulan içime nasıl bir hüzün çöktü nasıl kötü oldum anlatamam. baya kazıklanmış gibi hissettim. kapitalizm, sahtesi gerçeği gibi bir ayrımla benim o biricik ruhumu incitti. allah belanı versin kapitalizm.
424 entry daha