şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
 • izzet keribar, 1936 yılında istanbul’da doğmuştur. genç yaşlarından itibaren fotografa merak sarmış ve bu anlamda kendini geliştirmiştir. askerliğini bitirdikten sonra fotografa uzun bir süre ara vermiş, 1980 yılında, fotoğrafa tekrar yönelmiştir. o yıldan beri yurtiçinde ve yurtdışında fotoğraf amaçlı geziler düzenlemekte ve yoğun olarak fotoğraf üretmeye devam etmektedir.
  izzet keribar,(bkz: ifsak)’ın onur üyesidir. uluslararası fotoğraf federasyonu tarafından 1985 yılında a.fiap (sanatçı), 1988 yılında da e.fiap (ekselans) ünvanları ile onurlandırılmıştır. 1982 yılından beri, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişisel fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştiren keribar, ifsak’ta fotoğraf kurslarında hocalık yapmakta, türkiye’de yapılan fotoğraf yarışmalarının jürilerinde sık sık yer almaktadır.
  1991 yılında fransa kültür bakanlığı tarafından, fransız kültür merkezi’ndeki etkinlikleri nedeniyle “akademik başarılar şövalyelik” ünvanı ile onurlandırılmıştır.
  aynı yıl national geographic traveler (usa) dergisinin uluslararası fotoğraf yarışması’nda 16.000 fotoğraf arasından 2.liğe layık görülmüş, 1992 yılında israil’de yayınlanan “jerusalem post” gazetesinin “kudüs” konulu fotoğraf yarışmasında ise 6.300 katılım arasından birinciliği kazanmıştır.
  1993 yılında, ballantine whisky’lerinin organize ettiği uluslararası fotoğraf yarışması’nda 2.cilik, 3.cülük ve bir mansiyon olmak üzere 13.000 katılım arasından 3 ödüle birden layık görülmüştür. 1997 yılında ise, fuji film’in düzenlediği avrupa basın fotografları yarışmasında, avrupa birinciliğini kazanmıştır. 2000 yılında birkez daha, national geographic traveler dergisinin yarışmasında “üstün başarı” ödülü kazandı, 8 yıldan beri türkiye’nin en önemli seyahat dergisi olan atlas’ta, skylife ve daha bir çok dergide yazı ve fotoğrafları yayınlanmaktadır. son 10 yılda çektiği fotoğraflardan oluşan “terra magica” adında bir albümü 1999 yılında yayınlanmıştır.
  2001 - fuji avrupa basın ödülleri yarismasinin " millenium " temalı bransında 1.cilik ödülü kazanmıştır.
19 entry daha