şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kelebek firmasının yaşattıkları... sözlük sikayetimvar.com'a dönmüşken, ben de yaşadığım sıkıntıyı anlatmakta bir beis görmüyorum.

  6 ağustos 2016'da masko kelebek mobilya'dan 1 adet bazalı karyola satın aldım. ama satın alırken mağazada bulunan teşhir ürünü olan karyola bazasız idi ve müşteri temsilicisi olan mustafa isimli şahıs bu *karyolanın görünümünde en ufak bir değişiklik olmadan* bazalı hale getirilebileceğini ifade etti ve bu ürünü sattı.

  ürün anlaşmada yazılan teslimat tarihten 7 gün sonra teslim edildi. ne var ki,

  1- ürün sadece karyoladan ibaret bir görüntüde değildi. bazaların ayakları olmadığı için çok çirkin bir görüntü olarak göze çarpıyor. ne anlamı kaldı o bazaları oraya bağımsız sepet gibi bırakacaksan!
  (bkz: alttaki görseller)

  2- gelen bazaların deri döşemesi yırtık bir vaziyetteydi. (bkz: alttaki görseller)

  tamamen ayıplı ve hatalı olan bu ürünü teslimat esnasında fotoğraflayıp belgeledik.

  bu durumu vakit kaybetmeden satın aldığımız yere telefon ile ilettim ve bazaların iadesini talep ettim. çeşitli yan çizmelere rağmen, yasal hakkım olduğunu bildiğim için bu konu üzerinde sözlü olarak anlaştık ve beklemeye başladık. 1 hafta geçti, "mustafa bey sevkiyatta. sonra size dönsün."; 5 gün sonra, "muhasebeden onay alınıyor, yarın arayalım sizi."; yarın oluyor, "bayramdan sonraki hafta içi iade işleminiz gerçekleşecek."; bayramdan sonra arıyorum, "cuma gerçekleşecek" derken, sadece benim tarafımdan başlatılan ve genelde satıcının kaba bir üslup takındığı telefon görüşmeleri(tek bir kez dahi aranmadım) ve 2 kez de yüz yüze görüşmenin ardından, iade üzerine sözlü anlaşmanın üzerinden 30 gün geçtikten sonra hiçbir somut çözümle karşılaşılmaması... ve dayanamayıp konuyu tüketici heyetine götürmem ve sözlük'le de paylaşmaya karar vermem.

  tüketici heyetinin dönüşleri 6 ay ile 1 yıl arasında oluyormuş ama sorun değil. bu sürede ürünü kullanırım; zamanı gelince de çatır çatır ürünü gelir geri alırlar. yasal işlerle uğraşması sıkıntılı ama hakkını aramazsan yarın da haksızlığa uğrayacaksın.

  http://i.hizliresim.com/mk8oxg.jpg

  http://i.hizliresim.com/2jwnya.jpg

  http://i.hizliresim.com/b8wvep.jpg

  http://i.hizliresim.com/zyjmwg.jpg

  http://i.hizliresim.com/oeq02b.jpg

  özet: kelebek mobilya diye müşteri ilişkileri ve servisi sıfır olan bir firmadan alışveriş yapmak mantıksızdır. tavsiye etmiyorum...
9 entry daha