şükela:  tümü | bugün
33 entry daha
 • kelime anlamı olarak " düz, ova " anlamı taşısa da ben bu entrymde başka bir şeye değineceğim.

  mesa ismi bana oldukça aşina isim aslında. uzun yıllar çalıştığım, emek verdiğim ve mutlu bir şekilde ayrıldığım şirketimin adı.normalde bursa'da oturmuyordum ancak iş imkanı için nilüfer'e taşındım ve genç yaşımda mesakimya bünyesinde çalışmaya başladım. ilk bir kaç ay işi öğrenmek adına zorlu bir sürece girdim. her firmanın kendisine ait bir çalışma prensibi, disiplini ve istekleri olur, buna uyum sağlamak için de bir kaç ay bu sürece adapte olmanız, kendinizi alıştırmanız gerekir. ben de böyle bir süreçten geçtim. zamanla işe daha çok alıştım ve daha çok sevdim.

  20 'li yaşların başından sonuna kadar çalıştım mesakimya'da. gençliğim, 20 li yaşlarım bu firmanın bünyesinde geçti çok güzel terfiler aldım, çok iyi işler başardım. geriye dönüp baktığımda en ufak bir pişmanlığım yok. iyi ki ama iyi ki ömrümün baharında böyle bir risk alarak bu şirketin bünyesine bir şekilde dahil olmuşum diyorum.

  şimdi ise yurt dışına taşınma kararı almam ile birlikte şirket ile yollarım ayrıldı. onlar hakkında bir teşekkür mahiyetinde bu entryi yazmak, kaleme almak istedim. hem de sözlükte tanım kurallarına uyarak firma içinden uzun yıllar emek vermiş bir çalışan olarak mesakimya hakkında insanlara fikir sunmayı ve var ise soruları yanıtsız bırakmamanın iyi olacağını düşündüm.

  bu şirket isminden de anlaşılacağı üzere kimya kataloğunda bir firma. ve kimyasal çözümlemeler yapmakta ve bunların satışını gerçekleştirmekte. tsk ve nato ile anlaşması olan mesa kimya uçaklar için buz çözücü formülünden tutun da endüstriyel solventlere kadar, kimyasal mutfak temizlik ürünlerinden tutun da ağır makine yağ çözücü ürünlerine kadar bir çok sektörde ürün satışı yapmaktadır. aynı zamanda savunma sanayine ve hava araçlarına da hizmet etmekteler.

  2006'da bünyelerine katıldım, iş istihdamı oldukça yüksek.ilgili bölüm mezunu genç arkadaşlarıma tavsiye edebileceğim tek şirket. bana buradan ulaşabilirler ve onlara her konuda yardımcı olmak isterim. ancak istanbul'dan kopamam ben diyen adam da yazmasın, o istanbul ile kişi arasında beni bağlamaz : )

  2015 yılında da firmadan ayrıldım bu 9-10 sende çevrem tamamen değişti, oldukça yakın dostluklar edinmem ile beraber sektörel bazda da arkadaşlıklar kurarak iletişim ağımı genişlettim. bunun da vasıtası ile yurt dışına kendi projemi gerçekleştirmeye gidiyorum.

  yazımı burada sonlandırırken kimyager arkadaşlara bir terapi seansı uygulamak isterim. başa sarıp sarıp izleyiniz

  buyrun efenim 4 farklı video 4 farklı haz.

  yağ çözücü : https://www.youtube.com/watch?v=jupxio3kbam

  pas sökücü : https://www.youtube.com/watch?v=wo6wgp-0m8e

  boya sökücü : https://www.youtube.com/watch?v=8tlskiptkbs

  bakır parlatma : https://www.youtube.com/watch?v=e-uiwolymca

  bu tür videolar benim çevremde bağımlılık yapıyor, terapi oluyor, konsantre arttırıyor, iç rahatlatıyor.

  elimden geldiğince bir şeyler yazdım, bir şukuğunuzu alırım.

  son olarak şunu da söyleyeyim. böyle bir iş imkanı düşünen arkadaşlar var ise bana ulaşsınlar, kafalarındaki soruları giderir her türlü yardımcı olurum genç meslektaşlarıma.

  hayatlarını ertelemesinler, rahatlarından taviz vererek ilerleyemezler. hırslı olmak ve bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor başarı için.

  http://www.mesakimya.com/
5 entry daha