şükela:  tümü | bugün soru sor
5 entry daha
 • paxera ile birlikte kullandığım ve bana esksine göre 'daha iyi' hissettiren ilaç. öyle mucizevi bir etkisini görmedim ama olumlu bir etki var gibi.

  önümüzdeki 3 ay bu iki ilaçla devam edicem. ciddi bir yan etki görürsem bırakırım. buraya da yazarım. şimdilik bir sıkıntı yok gibi duruyor.

  edit: ben bu ilacı hiç tek başına kullanmadım. ama paxera ile birlikte kullandığımda gayet memnun kaldım. bıraktığımda ise birkaç gün boyunca şiddetli baş dönmesi yaşadım. zamanla azalarak bitti. ayrıca sağladığı genel olarak 'iyi hissetme' hali ve bunun verdiği özgüven hayatımı çok daha kolay bir hale geldi.

  her iki ilacı da günde 10 mg kullanıyorum. bir süre yarım yarım içmeyi denedim ama o zaman etkisinin azaldığını gördüm.

  yan etki olarak cinsel isteği azaltıyor. bu yerine göre iyi yerine göre kötü bir durum. eğer düşüncelerinizin cinsel dürtüleriniz tarafından değiştirilmesini istemiyorsanız (ki benim şikayetlerimden birisi buydu) bu ilaçlar gayet işe yarıyor. ancak eşiniz/sevgiliniz bu isteksizliğinizden rahatsız olabilir. o yüzden ara ara ilacı kesip, artan cinsel isteğinizi partnerinize yönlendirmenizde fayda var.

  brintellix'i kullanan başka bir arkadaşım da "hiç yan etkisi yok çok güzel ilaç" diyordu. etkiler bünyeye göre değişebilir tabii ki. ayrıca dediğim gibi ben paxera ile birlikte kullandım. yazdığım etkiler paxera ile ilgili de olabilir.

  bence günde sadece 30 saniye harcayıp hayat kalitenizi bu kadar yüksektebiliyorsanız, ilacı kullanmamak kerizlik gibi geliyor. tabi bu benim kendi düşüncem. size bu konuda tavsiye verebilecek bilimsel bilgiye sahip değilim.
49 entry daha