şükela:  tümü | bugün
2 entry daha
 • sabah uyanıyorlar, adam işe gidiyor,

  çocuk küçükse, kadınlar evde hem çocuğuna bakıyor, hem gündüz saçma sapan kadın programlarını izliyorlar, sonra komşusuna gidiyor dedikodu yapıyor, akşam çay demleyip kek yapıyorlar, sonra yemek yapıyorlar.

  çocuk okul çağındaysa sabah kocayla beraber çocuğu da uğurlayıp, evde temizlik, yemek, komşu dedikodusu gibi işlere geri dönüyor.

  sonra adam eve geliyor, yemek yiyorlar. çay içiyorlar.

  sonra o gün tv deki bir yarışma programını veya bir diziyi izliyorlar. sonra yatıyorlar ertesi gün yine aynı şey. haftasonu da şehirdeki bir avm'ye gidilip, sinema veya dolaşma etkinliği.

  herkes bizim gibi ülkenin azinlik kısmında değil, okuldan/işten çıkıp puba gidip bira/şarap içsin, kız arkadaşı ile buluşsun gezsin, cumartesi gecesi kulübe gitsin, pazar sabahı bruncha gitsin, boş zamanlarında bi yerlere kaçsın vs.

  aslında sosyal çevremiz, gittiğimiz yerlerde gördüğümüz insanlar vs. hep bizim gibi insanlardan oluştuğu için belki çok fark etmiyoruz, hatta bazı anlar herkes öyle yaşıyor bile sanabiliriz, ancak bırakin küçük şehri, büyük şehirde olup bunları hiç yapamayan kesim bile sandığımızdan çok daha büyük.
335 entry daha