şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • eski musul valisi nuceyfi'nin konuyu çok güzel özetleyen ropörtajı bu ;

  http://www.aljazeera.com.tr/…katliam-korkusu-icinde

  '' omo sozon dordonoz sunnilik'' diyenler bu ropörtajı okusunlar.

  bu arkadaşlar haşd el şabi'nin çevre örgütü olduğunu falan zannediyorlar sanırım. şii'lik politikası güderek kafasını kestikleri, yaktıkları, canlı canlı derisini yüzdükleri insanları görmezden geliyorlar.

  ne türkiye'nin ne musul'un sunni aşiretlerinin ne de barzani'nin bağdat hükümetinden ayrı hareket etmek gibi bir tasarrufu yok. adamların tek derdi ışid'in şii versiyonu haşd el şabi'nin operasyona katılmaması. ki bu şu an ışid kontrolu altında yaşayan yaklaşık bir milyon sunni için felaket demek. şehre haşd el vatani gibi sunni güçler girerse halk desteği alacak aksi takdirde o halk derimizi yüzecek haşd el şabi geleceğine ışid kalsın diyecek, çünkü canilikte farkları yok.

  haşd el şabi iran'ın piskopatlar ordusu. yaptıkları işkencelerin videoları zebille dolaşıyor nette. siz şii hilalini tamamlayacaksınız diye milyonluk şehirlere bu piskopatları sokamazsınız. bu operasyona bağdat, erbil ve haşd el vatani katılmalı. yoksa musul cehennem çukuru olur. he siz yeterki iran'dan lazkiye'ye hilalimiz tamamlansın kim ölürse ölsün diyorsanız o başka.

  musul sunni bir şehir ve öyle kalmalı. adam olsun orospu çocukları.
7 entry daha