şükela:  tümü | bugün soru sor
 • güzel sözlük, şu son sıralar kurulduğum yeni popi. hani şu ruhu sümüklü böcek yavaşlığında hareket eden ve kendini ne kadar pozitif enerji enjekte etmiş olduğun bir gün olursa olsun seni yerin dibine çeken o manyak insanlardan bahsediyorum. girer;
  -bir paket vıdı vıdı alabilir miyim? bir su birde ciklet.
  de ve bekle.
  (yaz ise daha sıkıntı.), (yaşlılar daha fanstastik +60)
  adamın gözünden fer gitmiş bön bön bakar, (o da haklı şimdi kapitalist, anti-empati takılmayayım ama) yavaş yavaş 40 saatte kartı okutur bekler,ağzı da açıktır. yavaş yavaş konuşur, mekan ile bağdaşmıştır oranın taşı televizyonu sandalyesi olmuştur. ve seni yer bitirir. dışarı çıktığında küfür basar yoluna devam edersin. ahlaklı takıldığın için adamın üzerine saldıramazsın oda kötü.
  çözüm önerisi olarak ana caddede, aralara girmeden ve süpermarketler daha bir mantıklı ancak onlarda ise sıra bekleme derdi var.
  en güzel çözüm nakit olan parayı elde hazırlayıp girip şunu yok o değil onun yanındakini ver abi ağabey hadi eyvallah deyip belli ayıp ölçülerini faşistçe lanse edip siktir olup gidip dükkandan çıkmak. neticede onlar o enerjileri yüzünden çok iş yapamaz ama farkında değillerdir. canı ülkemiz gerçekliğinde onlarda haklıdır ama bu benim onları gırtlaklamak isteğimi bastıramaz.
  (örnek bakkallar lokasyon ile verilir.)