şükela:  tümü | bugün soru sor
11 entry daha
  • günlük gidiş 70km- geliş 70km (-+3) yol yapıyorum bir süredir. bu seneye özel bir durum. toplam 150- 160 km yolum oluyor. kasım ayına kadar sabah 8'de cıkıp varmam gereken yere 9.30'da varabiliyordum fakat kışın bu mümkün olmayacak cünkü bazen 2. köprü yolundan gidebiliyor olmama ragmen, kışın orada trafik, havanın karanlığı, yolların durumu gibi etkenlerden dolayı muhtemelen daha yoğun olacağı için, kurna yolu (tam olmasa da dağ yoluna benzer bir yapıda ve cokca tır ve kamyon da kullanıyor bu yolu) nu da arada kullanmam gerekecek. (bu gibi durumlarda gps bu yola yönlendiriyor. normalde de daha hızlı bir yol zaten ama fazladan yol yaptırıyor, dezavantajı bu) yani daha erken cıkmam gerekecek (güvenlik sebeplerinden ötürü). bir de bu yolu karanlıkta/ buz tutma tehlikesi olan yollarda gitmem gerekecek. varış yerim eyüp, çıkış yerim darıca bu arada.

    ama eve aydınlıkken dönecegim öyle mi? o da olmayacak ki. normalde 3'te kararmaya baslayan hava 4'te kararmaya baslayacak. kimin mesaisi 3'te bitiyor arkadaş?

    adama 'abi gel bi restorana gidip 1 saat oturalım' desen 'yahu 1 saat kime yeter, 3- 4 saat oturalım' diyecek ama nedense 1 saat gec kararan hava üzerine bütün argümanını kurabiliyor konu kış saati olunca.
74 entry daha