şükela:  tümü | bugün sorunsallar (6)
15657 entry daha
 • internet kotalarının windows 10 yüzünden dolmakta olduğu gerçeği.

  enty i windows 10 başlığına da yazacağım. eğer bilginin olması gerektiği bir başlık var ise entry i referans verin zira memlekette kota ciddi sorun. kimse mağdur olmasın.

  windows 10 kullananların dikkatle okuması gereken bilgiyi giriyorum. microsoft her güncellemede kendi sunucularına yük binmemesi için her bilgisayarı birer update server olarak ayarlamış. mesela güncellemeyi aldığında iş bitmiyor. internet üzerindeki diğer bilgisayarlara güncelleme senin üzerinden gidiyor. bir nevi torrent server misali. bunu kapatmayan arkadaşlar haberleri olmadan gigabaytlarca veri transferi yapıyor. kapatmak için
  windows ayarları => güncelleştirme ve güvenlik => gelişmiş seçenekler => güncelleştirmelerin nasıl teslim edileceğini seç diyoruz
  gelen pencerede açık olan tiki kapalı hale getiriyoruz. eğer kendi ağımızda windows 10 lu bilgisayarlar var ise açık ve yerel ağımdakiler diyebiliriz. bu seçenek sadece kendi ağımızdaki bilgisayarlara güncelleme dağıtır.

  debe sonrası gelen mesajlar için zorunlu edit
  superonline upload için kota uyguluyor
  adres

  ayrıca mobil telefonu modem olarak bağlayan ve tarifeli bağlantı özelliğini seçmemiş arkadaşlar için mobilde ciddi sıkıntılar oluşabilir.

  iş bu genel olarak tüm kullanıcılar için yazılmış entry için
  ben ttnet kullanıyom, ben zikkonet abonesiyim bende yok diye mesaj atmayınız lütfen. size özel yazmadım. belki işinize yarar diye yazdım. siz yine 2 mb uploadınızı internete güncelleme dağıtmakta kullanın. o da bir tercih sonuçta.
17398 entry daha