şükela:  tümü | bugün soru sor
 • an itibariyle kurulmuştur.

  ilk sezon için 6 takımdan oluşacak bu lig pazartesi günleri bayrampaşada oynancak olup maçların hepsi aynı gün olacaktır.

  sizlere önce formatından bahsedeyim. 6 takımlık bu lig eurolig formatında olacaktır grup maçları 2 şer tur olup bu maçlar sonunda ilk 4 takım aralarında playoffa kalacaktır. 1.ile 4., 2.ile 3.nün eşleceği formatta bu maçlar 2 ayaklı olacaktır örneğin ilk maç 7 sayılık bir avantajı olan a takımı bir sonraki maç 8 fark yemediği müddetce finale çıkacaktır. finalde iki takım 5 maç üzerinden oynayacaktır yani özetle 3 olan kazanır şeklinde sonuçlanacaktır.

  ligimizin bir de sitesi bulunmaktadır şuan için yapım aşamasında tam faaliyete geçtiği söylenemez ancak daha iyi olacaktır. esbbl

  ligimize hala oyuncu alımları devam etmekte isteyenler whatsapp grubumuza gelebilir aramızda yaptığımız hazırlık maçlarına katılabilir öyle profosyonel bir yapımız yok maksat eğlenmek kimseden lebron olmasını beklemiyoruz herkes ama herkes katılabilir.

  özetle kurallara da geçicek olursak

  -takımlar bünyesinde en az 7 oyuncu bulundurmak zorundadır ve bunun en az 4 ü yazar kontejanından olmalıdır

  -takımlar 2 çaylak (en az 1 ay önce kayıt olmuş olmalıdır) 2 de dışarıdan olmak suretiyle 4 yabancı bulundurabilirler

  -takımlar maça en az 5 oyuncu gelmek zorundadır ve maç kadrosunda en az 3 yazar bulundurmalıdır maça gelen oyuncu sayısında sınır bulunmamakla birlikte 5 den az oyuncu ile gelindiğinde hükmen 20-0 yenik sayılır.

  -takımlar bildirdikleri listeden başka oyuncu ile sezona devam edemez, maça çıkamaz ancak takımların kaptanlarının bulunduğu grupta karar ile transfer dönemi hariç oyuncu değiştirebilir özel durumlarda (sakatlık, takımı terketme) bildirerek değişim yapabilir

  not: şimdilik bu kadar ilk senemizde amatörlükler olabilir tecrübesizliğimize verin ama birilerinin bu işe kalkışması gerekiyordu bu işte tecrübeli olan gerek esbpl'den gerek başka formattan arkadaş varsa yardım eli uzatabilir deneyimlerini aktarabilir.
70 entry daha