şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
 • gülen cemaati daha öncede varmış ama hiçbir hükümet ihanet içinde olduklarını farketmemiş. daha önceki yazılarımda da söylemiştim sanırım, öncelikle fettullahçılık suç değil devlet içinde fettullahçılık suçtur. bu noktaya nasıl gelinde biraz anlatayım.

  aynı gülen cemaati ve diğer tarikatlar gibi bugün türkiye’yi yönetenler de düne kadar tarikat mensubu ve irticacı oldukları için “iç tehtit” kapsamında mit tarafında takip ediliyordu. evet doğru anladınız bugün ülkeyi yönetenlerin birçoğu eski türkiye’de iç tehditti. şimdi ülkeyi getirdikleri durumu hepimiz görüyoruz. mit bunların raporunu tutuyordu ve devlete sızmasını engelliyordu. o yüzden akp iktidara geldiğinde devlet içinde kadroları yoktu. akp’nin kendi kadrosu yoktu, tek tecrübeleri belediyecilik. iktidar olup gücü ele geçirdikten sonra , gayet tabi önce yavaş yavaş güçlendikçe alenen bu yapıyı bozdular. tecrübeli kadroları pasifize ettiler. halihazırda eğitimli yetişmiş elemana da pek sahip değillerdi.

  cemaatin eğitim kurumları var, yıllardır yetiştirdikleri elemanları var, “bunlar da bizden” diyerek doldurdular kurumlara. kendi raporlarını tutan mit gibi hassas kurumların kadrolarını dağıttılar. bugün mit’in başındaki hakan fidan tarihin en genç müsteşarıdır. hakan fidan tarihin en genç mit müsteşarı yapıldığında mit tecrübesi sıfırdı. sıfır tecrübeli birini böyle hassas bir kurumun tepesine koydular. koskoca istihbarat teşkilatını öyle bir hale getirdiler ki, teşkilatın başındaki adamı bile birileri dinleyip internete servis edebildi.

  belediye mantığıyla yönetilen istihbarat bu kadar oluyor. her gün bombalar patlıyor memlekette, eniştenden darbe olduğunu öğreniyorsun istihbaratın hali ortada. diğer bütün kurumlar gibi bu kurumda dibe vurdu.

  bunlar orduya da giremiyordu. orduda bunlara rütbe verilmedi, kimileri irticai faaliyetten ordudan atıldı, o yüzden orduya karşı nefretleri vardı. hal böyleyken cemaat & akp el ele verip orduyu felç etti. kimi sızdı kimi alenen girdi orduya. beraber düzmece davalara imza attılar. o davalarla içeride temizlik yapıldı, orduya sızanlar kendi adamlarını tepeye getirebildiler. sonunun nasıl bittiğini hepimiz gördük.

  eski türkiye’de zaten cemaat ve akp’liler mgk’nın kırmızı kitabında iç tehditti. neden öyle olduklarını da yaşayarak tecrübe ettik. bu adamlar varlardı evet ama devlet içinde yoklardı. elma ile armut karışmasın. kendi hataları ve çıkarları sebebiyle yaptıkları şeylerin daha fazla fark edilmemesi için konunun odağını kendilerinde uzaklaştırmaya çalışıyorlar, karıştırmayın.
5 entry daha