şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
 • son derece güzel bir c200d testi yapmış. tamamen son kullanıcıya yönelik, gereksiz teknik verilere girmeden, yalan dolan broşür bilgileri vermeden, dolu dolu bir test olmuş. valla sanki ben kullanıyormuşum gibi hissettim. neye önem verdiysem onları anlatmış.

  direksiyonu sağa kırdığında aracın sağa yatması, dış tasarımı ayrıntılı noktalarına kadar inceleme -ki bunu genelde yapmıyorlar- aracın arkasını bırakmasıyla ilgili ara video, zayıf kalan motor, multimedia'nın ucuz android telefonlar gibi donması, hatta adblue'ya kadar bir sürü bilgi. dediğim gibi son kullanıcıya yönelik dolu bir test olmuş. yani bu ne demek, geyik olsun diye izleyenlere değil de, arabayı almayı düşünenlere göre bir test. geyik için zaten vlog'lar çekiyor.

  bu testin başarılı olmasında aracı 5 gün kullanıp çok iyi tanımasının da etkisi var. bayiden 1 saatliğine alınan araçla yapılan testlerin verimi doğal olarak çok düşük oluyor.

  takipçi sayısına fazla takılmasın, böyle dolu ve son kullanıcıya yönelik inceleme yaptığında o sayı zaten artar.

  yıllardır bu işi yapan otopark'ta uzun süredir böyle test görmüyorum. eskiden and tek yaptığı testlerde bu tarz detaylara girerdi ama o da artık değişmiş. zaten onları test için izleyen neredeyse yok herhalde, yapılan yorumlar hep aynı, "çok bozdular", "kurumsallık kötü oldu", "and gitti, hasan geldi, mehmet gitti" vs...

  otomobil dünyam eren zaten izleyene hiçbir şey katmayan aralarındaki en boş tester. 10 dakikalık testin 8 dakikasında kendine dönük kameraya ezber broşür bilgileri vermekten başka yaptığı bir iş yok. carviser fahir fena değil ama hiç de objektif değil. ona göre kötü araç yok zaten. hepsi birbirinden başarılı.

  ben noyan'ın iyi yolda olduğunu düşünüyorum. sadık takipçileri var. son 2-3 aydır tanınmaya başladığını düşünürsek, takipçi sayısından şikayet etmesin. burada bile ikinci entry'si daha 2 ay önce girilmiş. giderek tanınacaktır daha çok yolu var, acele etmesin.
62 entry daha