şükela:  tümü | bugün soru sor
2 entry daha
  • kırılması durumunda kesinlikle yetkili olmayan servislere yaptırmayın. zira yetkisiz servis ekranı değiştirirse, orijinal olmayan ekran takılmış oluyor. bu yan sanayi ekranlarının da rengi orijinaliyle tutmayabiliyor. daha sonra pişman olup, orijinal ekranı taktırmak için apple'a giderseniz, yetkisiz servise önceden müdahale ettirildiği için apple firması telefonun ekranını değiştirmeyi red ediyor.

    bu konuda dikkatli olun, zira gittiğiniz yetkisiz servisler telefona müdahale etmeleri durumunda apple'ın sonrasında telefonunuza müdahale etmeyi reddedeceği konusunda bilgilendirme yapmıyorlar. üstelik orijinal cam takacaklarını da söyleseler, bu konuya da inanmayın derim. çünkü apple türkiye merkezi olan zorlu center'daki yeri dışındaki yetkili servislerine bile tamir yetkisi vermiyorken, sokaktaki telefoncuların orijinal ekranı temin etmeleri pek olanaklı değil.

    diğer yandan, iphone 4 ve iphone 5 modellerinde ekranın kırılması çok sık rastalanan bir sorun değildi. ancak iphone 6'nın camının telefonun köşelerine doğru devam ederek kıvrılması, camın kırılganlığını artırdı. bu yüzden iphone ekranı, iphone 6 ile beraber daha narin hale gelmiş oldu. maalesef, iphone 7'de buna karşı bir önlem alınmadı. aynı narinlik devam edecek gibi duruyor. bu yüzden, ekranın kıvrılan yanlarını kaplayan silikon kapaklar kullanmak şart oldu.
1 entry daha