şükela:  tümü | bugün
60 entry daha
 • berbattır, ve bu şehri yönetenler en iyi şehircilik bilmemne ödülü aldık diye de reklam yaparlar utanmadan. uzak ilçelerden değil de birbirine çok yakın yerlerden örnek vereyim:

  örneğin; küçükesat'tan bahçeli'ye gitmek istiyorsunuz. normalde arabayla 10 dk. ancak bütün bir esat'ın eskişehir yoluna çıkışı tek şerite düştüğünden sabahları 30 dk.
  toplu taşıma kullanayım desen, tek seçeneğin dolmuş. onun için de önce yürüyeceksin, sonra lütfedip seni de almalarını umacaksın, dolmuşa bindiğinde de nefes alabilmek için dua edeceksin. sonra dolmuştan inip yine yürüyeceksin. şanslıysan 1 saatte varacağın yerdesin.
  ya da, yine dolmuşa bineceksin, kolej'de ineceksin. tıklım tıklım gelen metrolardan 3. ya da 4. seferde bineceksin ve beşevlerde inip yine yürüyeceksin. günlük işe gidiş geliş 10 tl. aktarma filan yok. taksiyle ilk seçeneği kullansan 15 tl yazan güzergahtan bahsediyorum.
  bu bir toplu taşıma mıdır? bu bir ulaşım sistemi midir, nedir?

  lanet olsun bisikletle gideyim diyorum, bisiklet yolunu geçtim kaldırım yok doğru düzgün. sonra ankara neden sevilmiyor? neden sevelim!?!

  edit: metro seçeneği eklendi.
77 entry daha

hesabın var mı? giriş yap