şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
 • fotoğraf ve görüntüleme teknolojileri dijital platformda her zaman vardı. özellikle camcorder sektöründe. ccd ve cmos teknolojilerinin gelişmesi ile filmli kameralar yavaş yavaş yerini dijital sensörlü gövdelere bıraktı. klasik karanlık odanın yerini dijital karanlık oda aldı.
  sonrası malum.
  burada aslolan konu analog sistemlerin yerini alan sayısal teknolojilerin entegre edildiği cihazlar ile fotoğrafçılık yelpazesinin genişlediği ve buna paralel olarak ortaya dökülen çalışmaların eski sistemlere nazaran boyut ve hitap ettiği kitle değişikliğidir.

  taşınabilir cihazlar ile fotoğraf hayatın ayrılmaz bir parçası olmuş, otun bokun fotoğraf ve videosu çekilebilir hale gelmiştir.

  profesyonel ve ileri amatörler için dijital platform her anlamda daha iyi olmuştur.
  neden kötü olsun ki?
  dün f5 kullanıyorduk bugün d5.
  lensler de buna paralel olarak her geçen gün güncellenerek yenilenmeye devam etmiş, güçlendirilmiş, çizgi ayırma yetenekleri yükseltilmiş ve yeni sistemlere kalibre edilebilir hale getirilmiştir.

  asıl konu şu olmalı.
  fotoğrafın kelime anlamı olan ışıkla yazmayı, ona hayat veren ışığı kullanmayı, nesneleri objektif gözüyle görmeyi ile en nihayetinde fotoğrafa kendinden bir şeyler katmayı bilmeyen lcd fotoğrafçıları yüzünden,

  "dijital fotoğraf icat oldu mertlik bozuldu."