şükela:  tümü | bugün
2230 entry daha
  • milyonlarca insanın öldüğü, yüz binlerce insanın diri diri yakılarak, boğularak ya da işkenceyle öldürüldüğü ikinci dünya savaşından sonra dahi alman halkı hitler'den ve onun uyduruk, kıçı kırık, mesnetsiz nasyonal sosyalizminden aslında vazgeçmedi. bütün o işkencelerden, insanlık suçlarından, yapılanlardan çoğunluk pişman olmadı. sadece daha güçlü bir ittifaka karşı savaşı kaybetmişlerdi. artık değişmeye elleri mahkumdu, o oldu 1945'te.

    son dönemde ülkece yaşadıklarımıza verilen tepkilere de bir bakın. hala nasıl da memnun insanlar. doların durumuna, çocuk istismarı ve tecavüz önergelerine, muhalif tutuklamalara, basın operasyonlarına, khk'lere, katledilen hayvanlara, adaletsizliğe, hırsızlığa, krize, ranta, yapılan her şeye rağmen insanlar memnun. bu destek, almanların vaktiyle hitler'e ve nasyonal sosyalizme verdiği desteğin orta doğu bağnazlığına ve siyasal islama bulanmış halidir.

    15 temmuz'da iktidarda akp değil de chp ya da bir koalisyon olsaydı mesela, "milli irade" tankların üstüne mi çıkardı, yoksa arkasından mı yürürdü?

    türkiye freni patlamış, direksiyonu olmayan bir otobüs gibi yokuş aşağı sürükleniyor. durmak için çarpmak zorunda, ve gittikçe hızlanıyor. otobüsün arkasındakilerin çoğu da bu "ileri ve yeni" halden memnun. akp diktatörlüğünün gücü freni kopmuş otobüsteki bu memnun çoğunluktur.
635 entry daha