şükela:  tümü | bugün
8 entry daha
  • sözde hakem kurulu. ben bu topluğun birileri tarafından yönetildiğini ve talimatlar doğrultusunda hareket ettiğine adım kadar eminim artık.

    alper ulusoy denen şahsiyete verdiğiniz talimatlar nedir? yok ciddiyim rica ederek soruyorum bunu. bizle paylaşırsanız, en azından haftaya ne yaşayacağımızı bilir, ona göre maçı izler veya izlemeyiz. izlemektense direk sonuca bakmak daha kolay. yoksa siz gibi değersiz insanlar yüzünden ağzımızdan küfür eksik olmuyor.

    burayı ne kadar takip edersiniz bilmiyorum ama bu akşam oynanan trabzonspor - antalyaspor maçını yöneten hakemin, hakem olduğuna dair şüphelerim var. neden mi? nizami gol nedir sizce? ne olursa gol nizami olarak verilir? hiçbir müdahale edilmeden oyunu başlatırken kalecinin elinden kaçırdığı topu ağlarla buluşturan yusuf erdoğan gibi gereksiz bir topçunun başka ne yapması gerekiyor sayın mhk yetkilisi? (bilmediğimden soruyorum)

    mesela net olarak dışarıda yapılan faul var, bunu penaltı diyerek beyaz noktaya koşan hakemin tam olarak yapmak istediği nedir? şayet trabzonspor gibi büyük bir takıma oyun oynamaya çalışıyorsanız, buna gerek yok. "biz sizi istemiyoruz, gidin başka ligde top oynayın" gibi bir cümle kurarak bu hakemleri bu takımın maçına veriyorsanız söyleyin yahu. emin olun hırsızlıkla kupayı almış takım gibi bir tepkimiz olmaz. "alın liginizi başınıza çalın." der, çekilir siktir olup gideriz. (diye düşünüyorum) biliyoruz ki, bu ülkede şike yaptığını yüce mahkeme önünde "yaptım" diyerek onaylayan bir futbolcuyu hala yeşil sahalarda barındırıyorsunuz. şaşırmayız yani mhk gerek yok böyle şeylere..

    aslında anlatılması gereken çok şey var, lakin bunların yeterli olduğunu düşünüyorum. ha bunları siz anlar mısınız bilmiyorum. umarım kurduğunuz bu düzen içinde boğulur, defolur gidersiniz bir gün..
6 entry daha