şükela:  tümü | bugün
412 entry daha
 • *sahip birkaç günlüğüne eve gelemedi diye evin her bir köşesinde işemeli sıçmalı ayin yapmak yazıktır, günahtır, fetöcülüktür.

  *sinek yakalama kisvesi altında perdeye tavana on santim kalana kadar tırmanırsanız sahip akşam maç izlemeye gittiği için gece 2'ye kadar perde üstünde saksağan kuşu gibi kalırsınız kusura bakmayın.

  *artık gecenin mi yoksa sabahın mı bilmiyorum saat üçünde yüz kırk beşinci rüyasını gören insanın üzerinde kovalamaca oynamak kedilik kitabına sığmaz, miyavlığı bozar.

  *kapının arkasında birden bitip gece tuvalete uyanmış sahibe karanlıkta yol gösterici fosforlu kedi gözlerinle bakarsan sahip korkup çığlık atabilir, senin de ona çığlık atmana gerek yoktur.

  *sahibiniz sabah evden çıkarken peşinden kapı eşiğine kadar koşup senkronize şekilde kafanızı sağa yatırıp ıslak gözlerle gözlerinin içine bakmanız bi'şey değiştirmez, size mama alabilmek için çalışması gerekmektedir, o da sabahın kör vaktinde uyanıp gitmeye meraklı değildir bunu daha da zorlaştırmamalısınız.

  *yatak odasının kapısı o gece kapalıysa demek ki o gece o odaya girmemeniz gerekiyordur, bi' sebebi vardır. sabaha kadar ağlayıp, kapıyı tırmalayıp kapıyı açtırdığınızda odaya girip bir tur dolaşıp geri çıktığınızda o insanın sizi kapının önüne koyma hakkı saklıdır.

  *kanepeye uzanmış kitap okuyan insanın tepesine çıkıp kitabın altından, sağından, solundan kafanı çıkarıp kocaman gözlerinle "beni sevsene, beni beni kedini" der gibi bakıp mırladığında çok tatlı oluyorsun.

  *insan ayak parmakları böcek, solucan ya da senin oynaman gereken minik oyuncaklar değildir, onlar sehpanın köşesine vurulmak için vardır.

  *sahip koşu bandında koşarken içinizde dolup taşan spor aşkını göstermek için banda atlayıp tepetaklak birbirinizin üzerine düşüp götü başı dağıttığınızda sahip de size gülerken dengesini kaybedip üzerinize düşebilir, yaşanabilecek üzücü durumlardan müessesemiz sorumlu değildir.

  *sahibin seni taşıma kabıyla değil de araba kullanırken kucağında götürebileceğine inanacak kadar hayalperestse onun hayallerini yıkma, evin diğer kedi sakinini örnek al ve sahibin araba kullanırken âdeta bir papağan gibi omzuna tüneyip yolculuğun tadını çıkar, yanınızdan geçen diğer arabalardaki seni gösterip gülen canlılara kafanı sağa yatırıp tatlış tatlış bak, fotoğraf çekerlerse miyav de.

  *mırıl mırıl kendinizi sevdirirken birden elimi yalamaya başlamanıza gerek yok. ben sizin dilinizle temizlemeniz gereken yavrunuz değilim. üç dört yaşındayken aynı sizin gibi dört ayağımın üzerinde durup sizinle aynı kaptan ellerimi kullanmadan yemek yemiş olmam bu gerçeği değiştirmez.
325 entry daha

hesabın var mı? giriş yap