şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün gazetede haberini gördüğüm 16 yaşındaki genç arkadaşımız emirhan avşar'a ekşi sözlüğün gücü adına nasıl yardımcı olabiliriz bulabilmek için açtığım başlıktır.

  özet:
  işsiz baba avşar şunları anlattı:

  "oğlum 8’nci sınıfta okurken, niğde devlet hastanesi’nde skolyoz teşhisi konuldu. doğuştan kaynaklanan bir rahatsızlık olduğu söylendi. kayseri ve adana’daki devlet hastanelerine götürdüm. bu süre içinde oğlum bacağından da rahatsızlandı, ameliyat kararı verildi. ancak bu ameliyat için gerekli tıbbi cihazlar özel hastanede var. bu ameliyatın da 30 bin liraya mal olduğu söylendi. bu ameliyatı olmazsa bir süre sonra felç olacağı söylendi. bu parayı ödeyecek gücüm yok. yetkililerden ve hayırseverlerden yardım istiyorum."

  haberde 30bin liralık meblağdan bahsediliyor ama bir nakdi yardım hesap nosu falan yok (açılmamış olabilir). çok anladığım bir iş değil ama hesap nosu olursa hepimiz üstesinden geliriz biliyorum. ya da başlığı yukarda tutabilirsek belki maddi gücü yerinde olan bir hayırseverin dikkatini çekebilir.

  haber linki:
  http://mobil.hurriyet.com.tr/…felc-kalacak-40289626

  edit: aileye ulaşabilmek için muhabire ulaşmaya çalışıyorum. dha'dan dönen olursa güncelleyeceğim. başka fikir bulamadım.
  edit 2: sağolsun bir sürü arkadaş burada ve mesajlarla desteklerini esirgemediler.bir arkadaşımız muhabire ulaşabilirim dedi. bir diğeri sosyal medyadan bulup mesaj atmış bakalım yanıt bekliyor.

  edit 3: babanın numarasına ulaştım. saat biraz daha geç olunca kendilerini arayacağım. pek tecrübeli değilim bu tarz konularda. nasıl yaklaşmam gerekir örneğin valilikten izin kimler alabilir boşuna heveslendirmeyeyim. yönlendirmek isterseniz beni lütfen yeşillendirin :)

  not: devlet kurumlarına hitaben şöyle de bir imza kampanyası açılmış.
  https://www.change.org/…eliyat-olmazsa-felç-kalacak

  editlerin en güzeli: emirhan'ın babası ile görüştüm. bir yorum yapmadan önce son durumu sordum. kendisi de (çok tatlı konuşan bir amca diye not düşmek isterim) yarın ameliyata giden yolda emirhan'ın tetkikleri devam edecek dedi. çok teşekkür etti. ameliyatına engel kalmadı yani.

  umarım iyi geçer ve genç kardeşimiz sağlığına kavuşur. destek olup ilgilenen mesaj atan herkes en umutsuz zamanlarımızda umut bulabileceğimizi gösterdiniz.
54 entry daha