şükela:  tümü | bugün soru sor
13 entry daha
 • vatandaşın kendi ayağına sıktığı kurşundur bu araçta değişen vs muhabbeti.

  biri bir araba satmaya kalkar, bir çamurluğu sürtmeden dolayı boyalıdır. alıcı çamura yatar hemen ''aauuvv boyalı bu araba, kazalı, 50 vermem, 30'a bırakırsan alayım''

  satan kişi öyle böyle satar. başka araba alacağı zaman ''aman boyalı olmasın satarken sıkıntı'' der ya da ''boyalı ise fiyat kırarım bahaneyle'' der. bu böyle deveran eder durur.

  bir nevii, tüm araç sahiplerinin ''yarın pazartesi trafik olur sabah erken çıkayım'' deyip hep birlikte erkenden trafiği kilitlemesi gibi.

  adam arızalı ya da hasarlı parçayı yenilemiş işte daha ne istersin be adam.
  ne orijinali, ne bozulması. gel sana üç yaşında 150000 km'de linea göstereyim. dıştan orijinal ama teknik parçaların değişen hepsi yan sanayii.

  büyük şehirlerde sürtmesiz, hasarsız, boyasız arabalar sadece galerilerde satılmayı bekleyen 0 km araçlar. bir yakınımın sıfır aldığı toyota avensis'in de macunlu çıkmasını düşünürsek, galerilerdeki 0 araçlar bile şüpheli. nakliye esnasında onlar da hasar görüp onarılıyor. grey market araçlardan bahsetmeyeyim bile, florya galericileri, bu araçlarla iki hatun etkileriz diye florya caddesinde türlü çeşitli cambazlıklar yapar. araç daha sıfırken ömrünün yarısını yer.

  diyeceğim şu idi, düzgün kullanılan araç belli eder zaten, şansızlık eseri bir iki parça boyalı diye araca burun kuvıranlara bir gün satarlar dıştan temiz ama yürürü bitmiş aracı, hanya konya belli olur.