şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
  • gara guzu'nun her zamanki gibi cesur bir adımla ülkemizde daha önce yapılmamışı yaparak bizlere sunduğu birası. ülkemizde daha bira kültürü bile oturmamış ve yeni yeni oluşuyorken mevsimlik bir bira göreceğimizi hiç zannetmiyordum, gara guzu bu cesur adımıyla bunu da yapmış oldu.

    şişeyi ilk açtığınız zaman ve şişeyi bardağa dökdüğünüz zaman burnunuza kullanılan şerbetçiotlarından (tahminimce summit ve simcoe) kaynaklanan mangovari bir koku çarpıyor -ki bence harika bir koku- ve içim boyu her yudumunuzda bu koku size eşlik etmeye devam ediyor. açık renkli, flat denebilcek kadar az köpüklü ve orta-az gazlı cidervari ferah içimli bir bira olmuş summer ipa. bardağı ağzınıza yaklaştırdığınız zaman aldığınız mango kokusu her yudumda tat olarak da kendini hissettiriyor fakat ağızdayken bu mango tadına/kokusuna alttan alttan eşlik eden bir malt tadı ortaya çıkıyor. altan çıkan bu malt tadı tuborg gold'a baya benziyor diyebilirim.

    şerbetçiotu aromalarının biraz daha baskın ve kalıcı olmasını, maltın ise biraz daha geride kalmasını tercih ederdim (bu haliyle o aroma sanki şerbetçiotları tarafından verilmemiş de biraya sonradan katılmış gibi duruyor) fakat bu haliyle bile ülkemiz piyasası için gayet güzel bir çeşit olmuş. 7/10 hatta ülkemizde öncü olduğu için 8/10 diyebilirim.

    bunun daha iyisini evde yapmak için => evil dog
12 entry daha