şükela:  tümü | bugün
9 entry daha
  • yann tiersen eusa'nın albüm tanıtımı turnesi kapsamında 10 mayıs 2016 tarihinde barbican, londra'da verdiği performansta albümü baştan sona çaldı. bu konser hayatımdaki dönüm noktalarından bir tanesi olarak kişisel tarihimde yerini aldı.

    tiersen'in albümü hakkındaki yorumu "ushant benim için bir evden daha fazlası, benim bir parçam. ana fikir adanın bir haritasını çıkarmak, dolayısıyla beni ben yapan haritayı çıkarmaktı. başlangıç olarak adada bulunan 10 yer seçtim ve bizzat oralara giderek sahada ortam kayıtları yaptım. ardından yazdığım piyano eserlerinin isimleri de bu yerlere ait. her şarkıya ait nota kağıtlarında da ilgili yerin gps koordinatlarını ve emilie quinquis tarafından orada çekilmiş bir fotoğrafı iliştirdim" kaynak: mute

    yann tiersen verdiği bu röportajda gayet mütevazı davranarak albümü kendi hayatının haritası olarak tanımlamış ama dinleyen herhangi birisi için bu albüm kesinlikle aynı şekilde çok derin ve uzun bir yolculuk. bütün yaptıklarınız, kararlarınız, üzdükleriniz, sevindirdikleriniz, hatalarınızı, başarılarınız, o anda hayatta hangi konumdaysanız ve hayatınızda ne varsa hepsi sizin aksiyonlarınızın bir sonucu. hayatınızın bütün sorumlusu sizsiniz. bu iç yolculuğunuzda da eusa fon müziğinden çok daha fazlası, adeta bir yol gösterici haline geliyor. dinlerken başka bir şeyle uğraşmaz ve arkanıza yaslanıp gözünüzü kapatırsanız albüm tam anlamıyla bir zaman makinası.