şükela:  tümü | bugün soru sor
47 entry daha
 • tom ford yine yapmış. a single man'dan sonra yıllardır bir film daha çekmesini bekliyordum ve sonunda geldi. geldiğine de değdi. adam dünyanın en boş şeyini bile anlatsa öyle bir sunuş tarzı var ki, karakterleri öyle derin anlatıyor ki, yine de gözümü kırpmadan izlerim.

  --- spoiler ---

  tony'nin zayıflığı insanı sinir edecek derecede iyiydi. tony'nin intikamı beni rahatlatmadı ama edward'ınki rahatlattı. 'ben sanatçı değil tüccarım' diyen susan'a yolladığı kitap tokat gibi oldu. kadın o saatten sonra neye elini atsa üstüne çöktü zaten. kocasının asansörde başka kadınla olduğunu anlaması, galerideki dev revenge yazısı peşini bırakmadı. fazla şaşaa gözlerini kör etse de (filmdeki efsane metaforu alkışladım) bir bir önüne serildi geçmişi.

  susan'ın kitabı okurken yaşadığı gerilimi biz de yaşadık, ara verip bıraktığı yerlerde biz de soluklandık resmen. hikayedeki tony'nin kızının ölü ve çıplak bedeninden susan'ın kızının bedenine geçiş çok iyiydi. yatış şekilleri aynıydı. bu kadar uç iki hayat arasındaki geçişi çok iyi yapmışlar. tebrik.

  ilişkilerine yapılan flashback'ler o kadar iyi değildi ama. filmin kalanına kıyasla sönük kalmış.

  --- spoiler ---

  bir sonraki tom ford filminde görüşmek dileğiyle.
317 entry daha