şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • ırak şam islam devleti. ingilizce konuşulan ülkelerde isis, nece konuşulacağına karar verilemeyen ülkelerde de daeş, deaş vb adlarla bilinir.

  ırak ve suriye'ni kuzeyinde ele geçirdiği topraklarda 72 milletten şeriatçı/vahhabi militanlarla bir yönetim kuran, suudi arabistan destekli, cia tarafından yönlendirilen ve genellikle ruh hastası maymundan bozma yaratıklarla iş gören örgüt. acımasızlığı ve insanlık dışı gaddarlıktaki cinayetleriyle tanınır. bir dönem türkiye'den bazı işadamları ile petrol alışverişi içinde olduğu iddia edilmiş ancak bu işadamları ortaya çıkarılamamıştır.

  son haftalarda fırat kalkanı operasyonu kapsamında tsk ile çatışmalara girmiş, intihar eylemleri ile şehit verilmesine yol açmıştır. son olarak da iki türk askerini canlı canlı yakarak şehit ettiğine dair görüntüler internete düşmüştür.

  bünyesinde türkçe konuşan ama türk denemeyecek şerefsizlerin de olduğu bilinmektedir. önceki tc başbakanı ahmet davutoğlu'na göre öfkeli bazı müslüman gençlerden oluşmaktadır. mhp genel başkanı destek bahçeli bey'e göre de başkanlık anlaşmasına halel getirmemek için türk askerine yaptıkları fazla abartılmamalıdır !

  arap götü yalamayı devletin bekası için şart sayan bir derin siyaset de 2016 yılında mhp'ye nasip olmuştur. bunun şerefi yedi göbek sülalelerine yeter !

  (bkz: başkası adına utanmak)
53 entry daha