şükela:  tümü | bugün soru sor
1886 entry daha
 • bu olayla alakalı dünden beri kafama yatmayan, türkiye'de kimsenin konuşmadığı bir detay var. dün arabayla gelirken, radyoda haberleri dinliyordum, saldırıda yaralanan bir abd'li vatandaş william jake raak'ın röportajı vardı, yani olay üzerinden 48 saat geçmeden verdiği röportajı dinlerken garibime gitmişti. kafamdan silinmedi bir türlü, ve videosunu izledim, o röportaj:

  https://www.youtube.com/watch?v=w4deqymcqce

  burda duralım, adam 9 arkadaş beraber olduklarını söylüyor, ve 7 kişinin vurulduğunu söylüyor. beni bu röportajda rahatsız eden bir şey var. işte görüyoruz, saldrı sonrası insanlar nasıl panik halinde, şokun etkisinde, dj bir daha dj'lik yapmayacağım diyor vs. bunu diyenler son 1 yılı ağır olmak üzere, 30 yıldır terörle yaşayan ülkenin insanları.

  bekleniyordu böyle bir saldırı, oluyordu. yani bir abd'li mi yoksa bir türk mü bu saldırı sonrası daha fazla depresyona girecek diye iddialaşsak, abd'li derdik herhalde.

  adam gülmemek için kendini zor tutar bir hali var. neyse şimdi denebilir ki üzerinden 1 gün geçmiş atlatmıştır şokunu, ama adamın hemen saldırıdan sonraki videosunu buldum:
  https://www.youtube.com/watch?v=9_eve2751xo

  adam vurulmuş, ve acayip bir rahat hali var, gözünün önünde insanlar taranmış adamdaki rahatlık garip geldi. bir de adam şunu diyor 15 saniye içinde
  - these crazy people came and shoot everything (bu çılgın insanlar geldi ve herşeye ateş etti)
  2 saniye sonra
  - i dont know i saw one person, they are shooting and hiding man, ... got ak-47 (bilmiyorum tek kişi gördüm, ateş edip saklanıyorlardı, ak 47'ı vardı)

  adam vurulup yere yatmış, ama ak-47 olduğunu o kaos ortamında iyi yakalamış, acaba asker mi diye baktım, küçük bir kasabada küçük bir dükkan işletiyormuş. hani bilmiyorum, adam gerçek bir saldırıdan çıkmamış da, kalitesiz bir filmin figüranı gibi
127 entry daha