şükela:  tümü | bugün
 • bir berat albayrak açıklaması.

  tabi bakan bey ve mensubu olduğu parti, kuvvetle muhtemel kendilerine oy vermeyenleri "halk"tan saymadıkları için, hiç de şaşırmadığımız bir açıklamadır.

  kendi kitlesi içinde bile yaz saati sabitlemeden memnun olmayan yüzde 10-20 bi kitle var diye de okunabilir bu ayrıca açıklama.

  elektrik şirketlerinin bu durumdan memnun olduğunu anlamak için alim olmaya gerek yok. aynı dönem için bir önceki yıla göre %6 artmış elektrik tüketimi. tabi bu arada elektrik üretim kaynaklarında büyük oranda dışa bağımlı bir ülkenin bu artışı karşılayamaması ve elektrik kesintilerinin artması da elbette elektrik şirketlerinin kazancının artması yanında sözü bile edilmeyecek bir durum akp için.

  toplumun geneline bakıldığında bu düzenlemeden memnun olanlar akp'nin memnun olmayan %10-20'si de eklendiğinde kaba hesap %55-60 oluyor.

  e buna akp'ye oy verenlerin akp icraatlarını daha ne olduğunu bile öğrenmeden destekliyor olmaları gerçeğini de ekleyerek düşünürsek; %55-60 memnun olmayan %25-30 yandaşlıktan sebep gerçek düşüncesini bilemediğimiz ve hırsızı uğursuzu karanlık severi ve gerçekten bundan memnun olan 10-20 bi kitle vardır muhtemelen memnun olan.
  ki onlara da her ay ödedikleri elektrik fatıralarının bu düzenlemeyle arttığı hatırlatılsa kalanlar da tekrar düşünür bence memnuniyetlerini.

  hele sabahın köründe kör karanlıkta okula giden küçücük çocuklar, aileleri ve o saatte işe giden insanların memnun olacağını hiç mi hiç sanmıyorum.
  insan metobolizması bakımından da ekonomik bakından da bu iş zarardır; net.

  bakan bey ya algı yönetimi yapıp mahalle baskısı ve suskunluk sarmalı hesabıyla kitlelerin tepkisini örtmeye çalışıyor ya da dediğim gibi sadece akp'ye oy verenler arasında bir memnuniyet oranı açıklıyor.
302 entry daha

hesabın var mı? giriş yap