şükela:  tümü | bugün soru sor
69 entry daha
 • unity'nin ve ubisoft'un kötü itibarından etkilenip hak ettiği övgüyü alamamış taş gibi oyun.

  birincisi kesinlikle assassin's creed revelations'dan beri serinin en "assassin's creed" oyunu. 3. oyundan, black flag'den, unity'den çok daha başarılı bu anlamda. rogue'u hariç tutuyorum çünkü rogue'un hikayesi de oldukça başarılıydı ancak sunumu sansasyonel değildi.

  hafif spoilerımsı:
  https://www.youtube.com/watch?v=pxkmrad30wk

  üstelik syndicate'te modern zamanda olan olaylar da black flag ve unity'ye göre çok daha sansasyonel.

  jacob ve evie frye kardeşler çok iyi yazılmış karakterler. özellikle aralarındaki kimya çok iyi. evie frye başlı başına harikalar yaratıyor ve ezio ve altair'den sonraki en iyi yazılan karakter olabilir. jacob biraz ezio, biraz edward gibi. ukala, gözüpek.

  hafif spoilerımsı:
  https://www.youtube.com/watch?v=mijguvz9rlo

  oyun mekanikleri kesinlikle şu ana kadar yapılan serinin bütün oyunlarından başarılı. hareketler çok daha esnek, akıcı ve keyifli. mesela 1. oyun ve 2. oyun efsane oyunlar herkes için ama syndicate'i oynadıktan sonra oynayınca aslında ne kadar hantal olduğu anlaşılıyor. elbette 2008 yılının oyun motoruyla 2015 yılının oyun motorunu kıyaslamak adil olmaz. ama bu syndicate'in hak ettiği övgüyü almasına engel değil. teknik kısımlara hiç girmiyorum, unity faciasından sonra ubisoft öyle ince eleyip sık dokumuş ki, oyunda çok az teknik aksaklık var ve bunlar gözardı edilecek kadar küçük.

  kısacası unity'nin olmak isteyip olamadığı her şeyden fazlası olmuş bir oyun syndicate ve başta da söylediğim gibi, 3. oyundan, black flag'den ve unity'den çok daha "assassin's creed" oyunu. gönül rahatlığıyla 1. oyunun ve ezio üçlemesinin yanına koyulabilecek bir oyun.
13 entry daha