şükela:  tümü | bugün
512 entry daha
 • fethullah gülen'le iyi ilişkiler içerisindeydi, o zamanki adıyla "cemaat"i normalize ediyordu.

  benim şahit olduğum kadarıyla anayasa değişikliği için ilk açık oy kullanımı bülent ecevit'in zorlamasıyla oldu. kaynak1 kaynak2

  hayata dönüş operasyonu zamanında başbakandı.

  başörtüsü yasağı konusunda katı tutum sergiledi, toplumu kutuplaştırdı, "bu hanıma haddini bildiriniz" diyerek halkın oyuyla seçilmiş bir vekili meclis dışına itti. kutuplaşmanın tek sebebi o değil ama yaşadığımız dönem bir nevi bu kutuplaşmanın rövanşı desek çok yanlış olmaz.

  güneş motel vakası ile bilinen veya afişe olan ilk milletvekili pazarını kurdu, bakanlık karşılığında milletvekili transferi yaptı.

  devlet adamı ciddiyetine yakışmayacak şekilde, kapalı kapılar ardında yaşanılan tartışmayı -ergen gibi- kamuoyuna açıkladı, zaten patlayacak -kendi sebep olduğu- ekonomik krizi öne çekti. (bkz: 19 şubat 2001 mgk krizi) (bkz: 21 şubat krizi) (bkz: krizden ahmet necdet sezer'i sorumlu tutmak)

  bir de bu var: rahşan ecevit affı. neye sebep olduğunu anlamak için tıklayın.

  kısa sürede aklıma gelen bir kaç olay, bunun gibi onlarca saçmalık var yaptığı. tabii ki iyiler de var ama saf, dürüstlük timsali filan değildi. gerektiğinde yasa, anayasa, etik umursamayan tipik türk politikacısı idi.

  ek: dahası varmış, zamanında üstat yazmış: (bkz: bülent ecevit/@justinianus)
209 entry daha