şükela:  tümü | bugün
2193 entry daha
 • finalden önce:

  "rafa'nın 1 numaralı fanı herhalde benimdir. bence oyunu gerçekten muhteşem. inanılmaz bir rakip. geçmişte de onunla efsane maçlarımız oldu ama bugün bu noktada olacağımızı sanırım ikimizde hayal edemezdik. bir kaç ay önce onunla, akademisini açmak için mallorca'ya gittik. ona dedim ki: "keşke seninle bir gösteri maçı falan yapabilseydik bari"(gülüyor), çünkü ben tek bacaktım, onun da bileği sakattı. belki çocuklarla mini tenis falan oynarız dedim :). ama bir kaç ay geçti ve şu an bu noktadayız... bence ikimiz için de çok özel bir an bu an..."

  seremonide:

  "rafa çok güzel şeyler söyledi az önce. ben öncelikle, bu inanılmaz geri dönüşü için kendisini tebrik etmek istiyorum. sanırım bir kaç ay önce ikimiz de bu noktalara geleceğimizi hayal edemezdik(nadal gülümseyerek başıyla onaylıyor). şu an çok mutluyum, senin adına da çok mutluyum rafa. açıkçası kaybetsem de çok mutlu olurdum, zira hakikaten muhteşem bir geri dönüş... tenis gerçekten zor bir spor, beraberlik yok. ama eğer olsaydı, bu gece beraberliği ve bu zaferi rafa'yla paylaşmayı seve seve kabul ederdim...

  rafa'nın takımına da buradan çok teşekkür ediyorum. gerçekten çok büyük bir emek harcıyorsunuz, herşeyin en iyisini hak ediyorsunuz. size de yılın kalanında başarılar diliyorum, lütfen rafa'yı oynatmaya devam edin, çünkü tenisin size ihtiyacı var. yaptıklarınız için çok teşekkürler..."

  maç sonrası tv röportajında:

  "rafa'la kortu paylaşmak harikaydı. onunla uzun bir geçmişimiz var. onun büyüyüp bir efsane oluşuna gözlerimle şahit oldum resmen. bana ve kariyerime ne kadar darbe indirmiş olsa da ona büyük saygı duyuyor ve onunla eşleşmekten büyük keyif alıyorum. bana kalırsa o beni daha güçlü ve daha iyi bir oyuncu yaptı. o olmasaydı belki de ben bu akşam burada olamazdım..."

  adamın gösterdiği saygıya bak arkadaş... bir de bizim futbol camiasında dönen atışmalara bak...
243 entry daha