şükela:  tümü | bugün soru sor
100 entry daha
 • temsil oranı tüm akp seçmenleri içinde yüzde 0,5 veya altı olan kitledir.
  an itibariyle 3 araştırmayı aynı anda yürüten bir araştırma sirketinin yöneticisi olarak bir iki kelam da biz edelim değil mi?
  geçen ay yaptığımız ölçümlerde evet oyları 56-60 sınırlarında iken şu an analizi yapılmamış sonuçlara göre farkın 2-4 puanlara kadar düştüğünü söyleyebiliriz.
  yine de evet oylarının fazla olmasının sebebi tamamen sadık ak parti seçmenleridir. mhp'nin ise tabanını henüz ikna edemediğini söyleyebiliriz. giderek de mhp yönlü evet desteğinin azaldığı da bir gerçektir.
  ne değişti de rüzgar tersine döndü? bundan sonra ne olur?
  şu ana kadar muhalefet hiç bir sey yapmadı. belki de doğru olanı yapıyorlar. ortada bir mağduriyet yok. genelde akp bütün seçim propagandalarını ben tek, siz hepiniz şablonuna oturturdu. bu sefer öyle bir durumları da yok.
  kanaatimiz nedir?
  kemal kılıçdaroğlu ve chp bir şekilde bu oyunu bozar. sadece saldırı ve polemik üreterek makası tekrar evet yönlü açar diye tahmin ediyorum. her seçimde olduğu gibi...

  edit:insanlar duymak istedikleri söylendiğinde mutlu oluyorlar. ben daha referanduma kadar bu sonuclari paylaşacağım. referandumdan sonra oturur konusuruz.
  işimin tanımı bana göre ozentilikten dolayi ingilizce olduğu için yönetici ibaresini kullandim. birilerini gereksiz aşağılık kompleksine sokacağını bilseydim onu da söylemezdim. aklınıza bol sıfırlı maaşlar falan gelmesin zira ay sonunu hesaplayarak getiriyorum. sadece sevdiğim bir işi yapiyorum.
167 entry daha