şükela:  tümü | bugün soru sor
1684 entry daha
  • adam gibi adamdır. her daim adamdır. ulan alayınız iki gün irfan değirmenci diyecek, ertesi gün unutacaksınız karaktersizler! bu adamlar mesleğini kaybettikten sonra hanginiz sahip çıkacaksınız? nerede emin çölaşan, uğur dündar, bekir çoşkun, soner yalçın, ahmet şık, hüsnü mahalli? hanginiz bahsediyorsunuz hala bu adamların harcandığından?

    hani meltem cumbul ilk hayır diyen kadındı, ikinci gün unuttunuz. popüler kültür ve gündemde hızla kayan maddeler o kadar sulandırıyor ki beyninizi, başlıklardaki rakam çokluğuna göre hareket ediyorsunuz, sonunu düşünmeden birilerini ortaya atıp, hedef gösterip; kuracağı iki kelime ile yıllarca yaptığı gazeteciliği yargılamaya kalkıyorsunuz. siz kimsiniz pardon?

    işinden gücünden olsun o an bizim için kahraman sonra da ne olursa olsun mantığındasınız. aynı şey herkes için geçerli. ahmet hakan da, nevşin mengü de ve diğerleri de.

    siz istiyorsunuz diye birileri kurban olacak değil. eğer, baskıyla hayır diyecekse zaten o insan, elalem ne der düşüncesiyle yazacaksa iki kelam hiç ağzını açmasın. istemem öyle tribüne oynayan insanı.

    işte biz muhalifler, böyle böyle kendimizi azalttığımız için başarı elde edemiyoruz. iyi kötü ana akım medyasında sesimizi duyuran, düşüncelerimize tercüman olan az da olsa bir takım gerçek gazeteciler var. bırakın onlar da o ekranda kalsın da, bizleri temsil etsin. ama yok amk herkes bir anda ben de varım desin, işinden olsun medya tamamen yalakalara kalsın istiyorsanız devam edin zan altında bırakmaya...
474 entry daha