şükela:  tümü | bugün
 • öncelikle şunu belirteyim bu gerçeği tespit etmek için binlerce kadın yazarın onbinlerce entrysini incelediğimi bilmenizi isterim.
  gerek ekşi itiraf, gerekse kadınlardan kadınlara tavsiyeler olsun efendime söyleyeyim bilimum iş hayatı, aşk ve eğitim işe ilgili bütün başlıkları tek tek inceledim, inceledim ki neler göreyim aboovv, abooovvv. ateşin icadından önce ölüp cehenneme giden adamın hayreti içerisinde öylece kalakaldım.
  nerde bi eksiye düşmüş, nerde bi darbe yemiş nerde bir loser varda burda.
  aldatılan mı ararsın, boşananı mı? okulu uzatanı mı ararsın, 10 yıldır kpss çalışanı mı? ilk görüşmelerinden reddedileni mi ararsın, sarma sigara içenini mi?
  yav tamam sen bir plazada üst düzey sekreter olabilirsin ya da sen öğretmen ama çok azsınız bu yüzden bu bilimsel araştırmamı yaparken bu istisnaları hariç tuttum ama okul birincisi ayşe burda değil, 5bin dolar maaşlı 1+1 rezidansda yaşayan buket burda değil, şirketin verdiği mini cooperla işe giden deniz hanım burada değil, nerde bi kezban, kezito, çiçarito varsa burda.
  cinsiyet ayrımı falan yapmıyorum bilakis münkesif bir kalbin iç burkan acziyetiyle üzülüyorum, keşke bu hayatta eksiye düşmüş kadınlarımızın uğrak yeri burası olmasa. keşke eski sevgilisinin eskisiyle sevgili olup en yakın arkadaşıyla aldatılmasa, keşke 4 yıllık basit bir bölümü 7 sene de bitirmese buradaki hanım kızlarımız ama buranın gerçekleri de bu.
  lanet gelsin atom fiziğine de prafasörlüğüne de kuantumuna...

  edit: "ekşici kadın ne demek" diye soran çok akıllı yazarlarımızı için: gönül isterdi ki "ekşi sözlükte yazan kadın yazar" demeyi ancak lanet olası başlığın karakter sınırlaması buna müsade etmiyor goddamnit
182 entry daha