şükela:  tümü | bugün
 • bugün konya sosyal bilimler lisesi'nin giriş kapısında gördüğüm "tarihin yitik nesli devler" ismiyle açılmış seminere ait aşırı bilimsel bir sergi.

  izninizle sergiye ait görselleri paylaşayım:

  resim1
  resim2
  resim3
  resim4

  öğretmenin açıklaması

  evren dediğimiz yer o kadar büyük ki yaklaşık 9.460.800.000.000 çarpı 93.000.000.000 kilometrelik evrende (hala büyüyor durduramıyoruz.) en fazla iki metrelik boyumuz var ve bilmediğimiz şeylerin yanında bildiklerimiz hiçbir şey. devler yoktur diye kesin bir yargıda bulunmak bağnazlık olacaktır.

  ama, şöyle bir durum var. sergide kullanılan resimlerin gerçekdışı olduğu bariz. belki bir öğretmen öğrencisinin ufkunu açmak için "dünya'da devler de var olmuş olabilir mi?" diye bir seminer yapabilir ve ben desteklerim bu semineri. ama 2010 senesi facebook paylaşımlarına ait resimleri kullanarak bu resimlerin doğruluğunu bile araştırmadan (ki resimlerin oynanmış olduğu, kaç defa yazıldı söylendi.) okulun girişinde böyle bir sergi açarsan, işte o zaman olmaz o iş.

  evrim teorisini bırakın, evrim kanununun bile yasaklandığı (müfredattan kaldırıldı demeyeceğim, yasaklandı çünkü.) ülkemizde artık insanlar bu şekilde bilim yapıyorlar sanırım.

  ortaçağa hoşgeldiniz. böyle bir ortam nasıl oluştu bilmiyorum, ama bu başarı hepimizin!

  gelen hakaret dolu mesajlar üzerine edit: aynen 18 yaşındayım, hatta inanır mısınız lise öğrencisiyim. bunu anlamanız için aşırı bir zeka seviyenizin olmasına gerek yok. durduk yere bir insanı kırmanız için de hiçbir sebep yok, yaşım dolayısıyla bana hakaret edecek haddi kendinizde nasıl görebiliyorsunuz?

  ayrıca eklemek istiyorum. okuldan birçok kişi benim yazdığımı fark etmiş. kendimi zaten hiçbir şekilde saklamıyorum. okul idaresiyle çok sorun yaşayacağım söylendi, ben var olan bir durumu insanlarla paylaştım. o sergiyi oraya koyuyorsanız, bunu paylaşmak da benim görevimdir.

  yine de ne olursa olsun beni bir daha tehdit etmeyin, yazdıklarımı silmem gerektiğini söylemeyin. bu sorunu bir yerlerde dile getirmem ve o serginin oradan kaldırılması gerekiyordu. ve bununla birlikte, liseme yazılan yorumları kabul etmiyorum, ortada bir sorun varsa eğitim sistemiyle ilgilidir, konya sosyal bilimler lisesi ile ilgili değil.

  saygılarımla.
80 entry daha