şükela:  tümü | bugün
94 entry daha
 • cocuklugum anne zoruyla, cokta matah birseymis gibi bu amcanin ve kemalettin tugcunun korkunc hikayelerini okumakla gecti. taa ki yine annem tarafindan tum kitaplarini zorla bitirmem saglanip, kendi imkanlarimla jules verne bebegimi kesfedene kadar.

  cogu kitabinin falsosu kapagindan baslar. ya kolu kesik bir adam*, ya basi kesik bir sehit*vardir kapakta. tamam kapaktaki vahset yazarla cok alakali degil, ama yayinevi cocuklarin okuyacagi kitaplari bu sekilde piyasaya surmemelidir. zaten kitap adiyla kendini ele verir. basini vermeyen sehit, diyet, bomba, falaka diye cocuk kitabi mi olur lan? icerige gelince; pornografik ogeler, tecavuzler, vucut butunlugu bir turlu korunamayan kahramanlar, olmeye oldurmeye meydan arayan karakterler.. simdi bu entryi yazarken bile ruhum daraldi!

  ozetle, bir cocuk icin travmatik olabilecek ne varsa, var bu kitaplarda.

  --- adam silaha oral seks yaptirmis ---

  “…tahta kılıfın üzerine gayet ince ve hafif bir toz konmuştu. üfledi. son derece mukaddes bir şey tutuyormuş gibi ihtiram ve muhabbetten titriyordu. kılıfın kapağını açtı. revolveri çekti. mekanizma sessiz ve donuk bir aydınlıkla parlıyordu. ince dudaklarını uzattı; öptü, öptü, öptü. bu o kadar tatlı idi ki... emdi, emdi. dudaklarının arasından dilini çıkardı, namluya dokundurdu. ekşi ve serin bir tat duyuyordu. bu serin ekşilikte öyle anlatılmaz bir lezzet vardı ki dünyada hiçbir şeye benzetilemezdi. bu anlatılmaz, bu ne olduğu bilinmez şey sanki kana karışıyor; her tarafa yayılıyor, ona bir arslan kuvveti, bir muharip şevki, bir bahadır saadeti veriyordu.”

  --- spoiler ---

  bir de utanmadan meb cocuklar icin okunmasi gereken 100 temel eser kategorisinde yer almiyor mu?
  .. neyse birsey demeyecegim.
654 entry daha
hesabın var mı? giriş yap