şükela:  tümü | bugün soru sor
6 entry daha
  • erinç seymen, islerinde bireysel konulardan ziyade militarizm, cinsiyet kimligi, toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim kodları ve milliyetc¸ilik gibi konuları ele alır. işlerinde ürettiği sembolik imge dizileri üzerinden, günümüz ilişki ve algı koşullarını yeniden düzenlemeyi öneren sanatçı, sabırlı ve emek yoğun bir üretim tavrını benimser.

    erinç seymen (1980, istanbul) mimar sinan üniversitesi resim bölumü'nden mezun oldu. 2006 yılında yıldız teknik üniversitesi, sanat ve tasarım fakültesi’nde bob flanagan u¨zerine yazdığı tez ile yüksek lisansını tamamladı. militarizm, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim kodları, toplumsal cinsiyet, milliyetçilik gibi konuları zerine çeşitli konferanslara katıldı. siyahi, kaos gl gibi dergilerde yazıları yayınlandı.

    2002 yılından itibaren, istanbul, ankara, viyana, paris, londra, helsinki, lizbon ve eindhoven'da kişisel sergiler açtı ve karma sergilere katıldı.

    seçili kişisel sergileri “tohum ve mermi”, rampa, ıstanbul (2012); “ikna odası”, galerist, ıstanbul (2009); “man jam,” aura seikkula ku¨rat.rlu¨ğu¨nde, finnish museum of photography, helsinki (2007). karma sergileri arasında "along the gates of urban", k&s galerie, berlin (2004); "an atlas of events", foundation calouste gulbenkian, lizbon (2007); "ı myself am war!", open space, viyana (2008); "istanbul, traversée", palais des beaux arts de lille, lille (2009); "ruh halleri: çığrından çıkmış bir nesil", ecole nationale superieure des beaux-arts, paris (2010); “confessions of dangerous minds contemporary art from turkey”, saatchi gallery, londra (2011); “çok sesli, tu¨rkiye’de görsel sanatlar ve mu¨zik” istanbul modern sanat mu¨zesi, istanbul (2014); vıvo, ahmet doğu ipek ve kerem ozan bayraktar ile, kasa galeri, sabancı üniversitesi, istanbul (2015); “her tercih diğer ihtimaller için bir dışlamadır ıı”, salt beyoğlu, istanbul (2015); ohne, mekan68, viyana (2016) yer alıyor.

    erinç seymen istanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.
1 entry daha