şükela:  tümü | bugün
6 entry daha
 • hakkında herkes benzer şeyler söylenmiş ama ben de söyleyeyim birkaç şey içimde kalmasın.

  öncelikle dubai'ye gittiniz mi bilmiyorum ama, manama bunun 3-5 kat küçültülmüş, biblosu gibi. ayrıca tc vatandaşı olarak ülkeye girişte 5bd(ortalama 15 usd) single vizesi için ödeyeceksiniz, bilginiz olsun.

  şehire girdiğinizde son derece yüksek katlı gökdelenler, inanılmaz temiz ve geniş yollar göreceksiniz buraya geldiğinizde. para birimi bahreyn dinarı olup, dolar karşısında güçlü durumdadır. (1bd = 3 usd)

  şehrin sudi arabistan- dammam ile karayolu geçişi bulunmaktadır, bu sebepten ötürü de insanların arabistanda yapamadığı her şeyi yapabildiği (alkol, seks, kumar etc.) arabistan'ın arka bahçesi durumundadır. envai çeşit filipinli , rus, ukrayna, latin fahişesi görebilirsiniz, siz görmezseniz de onlar sizi bir şekilde bulurlar.

  ülke zaten ada ülkesi olduğundan dolayı tek geçim kaynağı turizmdir. turistlere karşı inanılmaz sempati, kolaylık sağlanmaktadır her konuda. sokakta alkollü yakalasın sizi polis, kaldığınız otelin adını ve cebine 5-10 bd koymanız halinde odanıza kadar getirip, üzerinizi bile örter o derece. :)

  havası tabii ki sıcak, parası değerli, amiyane tabirle kıç kadar şehirdir.