şükela:  tümü | bugün
587 entry daha
 • her 5 nisan günü biraz olsun tuhaf hissettiren adamdır. daha 1 ay önce falan doğum günü değil miydi ya ?

  neyse. bu 5 nisan'da kurt cobain'in ne zaman öldüğü ile değil de nasıl öldüğü ile ilgilenenleri cezbedebilecek bir konudan bahsedeceğim. biliyoruz ki kurt cobain'in ölümü her ne kadar intihar olarak kabul edilse de aslında öldürüldüğüne inananlar da var. yok karısı courtney love kiralık katil tutmuş da, öyle olmuş böyle olmuş vs. durum meçhul yani. ama geçenlerde kurt'ün ölümünün cidden intihar olduğunu, kanıtlar sunarak iddia eden bir yazı ile karşılaştım. ondan bahsedeyim.

  şimdi, kurt ölmeden 1 hafta önce falan los angeles'ta rehabilitasyon merkezine yatırılır. ama kurt merkezden bir şekilde kaçmayı başarmış. 2 nisan günü, ölümünden 3 gün önce los angeles'ten seattle'a uçar. uçaktan indikten sonra hava limanı çıkışında bir hayranı kendisini fark eder ve imza ister. yanında sadece imzalanacak bir kitabı olduğu için kurt'e bir kalem ve kitabı verir. aynı zamanda kurt'ten imza ile beraber bir de o günün tarihini atmasını ister. kurt de kitabı imzalar, üstüne de 5 nisan 1994 yazar. yani öldüğü gün. hayran o anlık durumu anlayamaz, ancak 3 gün sonrasında ayırdına varır...

  şimdi eğer bu olay gerçekse bu demektir ki, büyük ihtimalle kurt intiharını planlamıştı. öldürülmüş olma iddiası bu kanıya göre çok yazıf bir ihitmal olur.

  garip bir durum kısacası. ilgilenen olursa durumla, kaynak bu sitedir. buradan daha detaylı okur, kitabın fotoğrafına falan bakarsınız.

  sonuç olarak, evet. 5 nisan'a geri dönmek gerekirse toprağı bol olsun kendisinin. ayrıca sadece kurt deyip geçmemek lazım, layne staley de bugün ölmüştür. unutursak kalbimiz kurusun.

  edit: ölü link düzeltildi.
315 entry daha
hesabın var mı? giriş yap