şükela:  tümü | bugün
7 entry daha
 • en sevdiğim insanlardan birinin bana hediye etmesi ile beraber okuduğum, en sevdiğim yazarlardan birine ait kitap.

  şöyle ki kitap epey ince bence. 190 küsür sayfa. okuması çok rahat, çok akıcı. böyle olunca akşam başladım, arada böldüm, yemek yedim, sigara içtim vs. ancak yine de geceye bitti. ve son derece çok hoşuma gitti.

  özellikle;

  --- yarım spoiler ---

  bilmediklerime inanacağım, yapmadıklarımdan güç alacağım, tanımadıklarıma sığınacağım, ihtimallerle tazaleneceğim... iki vakte kadar bir adam öldüreceğim. evleneceğim sonra. bir cesedi tek başına taşımak zor iştir çünkü ve aşk, karşılık bulmayan iki sevgi. mahsustan yanlış yerlere bakacağım, çiçeklere değil vazolara şiir yazacağım. inanmadığım şeylere inanmadığım manalar yükleyeceğim, doğru hayatı yanlış yaşayacağım. göz önünde görünmez olacağım. zamanın kanlı ellerini seninle bağlayacağım, insafsız dudaklarını seninle mühürleyeceğim. en güvenli limamın, biricik sevgilim, hayat ışığım... ey benim güzel pişmalığım.

  --- yarım spoiler ---

  bu kısmı çok çok çok beğendim. gizliajansta sanem' e yazılan o mektupta aşkı anlatan o adam şimdi, zamanı gelince kendini öldürüp, kendinden kalan cesedi taşımakta sana yardım etsin diye bir suç ortağı bulmaya benzetiyor evliliği.

  gerçekten çok etkileyici.

  en kısa sürede okuyunuz, okutunuz.

  not:

  - nasıl yani, köpük sabit durmaz ki?
  - gelecek de öyle!
77 entry daha